صدا و سیما/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی از رشد ۱۰ درصدی تردد در طول شش ماهه نخست امسال خبر داد.

جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان جنوبی بیان داشت: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده های ترافیک عبوری، متوسط  تردد روزانه شش ماهه ابتدای سال گذشته، ۱۷۰۰ وسیله نقلیه به ازای هر محور بوده است که این فاکتور در شش ماهه ابتدای امسال به بیش از ۱۸۷۰ وسیله نقلیه رسیده است، که رشد ۱۰ درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: نتایج برگرفته از سامانه های هوشمند این مرکز ساعات اوج سفر‌های فصل تابستان را غالباً در بازه ساعت ۱۸ تا ۲۰ نشان می دهد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: در همین زمینه از ابتدای امسال بیش از دو میلیون و ۵۵۷ هزار وسیله نقلیه وارد و بیش از دو میلیون و ۵۵۶ هزار وسیله نقلیه از استان خارج شدند که بطور میانگین حدود ۳۵ درصد از این حجم تردد را ناوگان سنگین جاده ای به خود اختصاص داده است.
جلال زاده افزود: همچنین بیشترین حجم سفر‌های ورودی به استان از ابتدای امسال بترتیب با مبدأ استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و اصفهان، و بیشترین حجم سفر‌های خروجی از استان نیز به مقاصد همین استان‌ها بوده است.
وی گفت: اعمال قانون رانندگان متخلف بصورت هوشمند بوسیله بیش از ۶۰ سامانه  ثبت تخلف سرعت این اداره کل(که در شش ماهه ابتدای امسال بیش از ۱۰۹ هزار تخلف سرعت بوده است، بتواند امنیت کاربران و مسافرین جاده ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده ای در محور‌های استان باشیم.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today