باشگاه خبرنگاران/ کارشناس امور آزمایشگاه اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۱۱۶ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس(نارنجی) را نشان می‌دهد.

محمود مزارع، کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار کرد: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش فعال در خیابان احمدآباد و میدان انقلاب با شاخص ۱۴۰، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۷، باهنر با شاخص ۱۱۲، پروین با شاخص ۱۱۱، رهنان با شاخص ۱۰۴، کاوه با شاخص ۱۰۸، میرزا طاهر با شاخص ۱۰۵ و فرشادی و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.
وی افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان جِی با شاخص ۱۷۴ شرایط ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه رودکی با شاخص ۹۷ و فیض با شاخص ۹۸ وضعیت قابل قبول را نشان می‌دهد.
کارشناس امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اضافه کرد: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۴۷ ناسالم برای گروه‌های حساس و در شاهین شهر با شاخص ۷۸ و مبارکه با شاخص ۶۳ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به سبب استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش دما، غلظت آلاینده‌های جوی به ویژه در مناطق مرکزی و صنعتی از جمله کلانشهر اصفهان افزایش یافته است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today