شبستان/ با دستور دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی به مراجع انتظامی این شهرستان ورود کلیه وسایل نقلیه موتوری زمینی خصوصی به سواحل بندرانزلی ممنوع اعلام شد.

«اکبر سبحانی» دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی امروز(شنبه، 24 مهر) با اشاره به ممنوعیت ورود خودرو به سواحل انزلی اظهار کرد: این دستور به فرماندهی انتظامی و مراجع ذیصلاح این شهرستان ابلاغ شد و به موجب این دستور ورود وسایل نقلیه موتوری خصوصی به سواحل ممنوع است.
دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی اظهارکرد: هدف از این ابلاغ؛ حفظ و حراست از حقوق عامه مردم است تا از حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی غیرعمدی جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: ورود هرگونه خودروهای شخصی بومی و غیر بومی به سواحل بروز حوادث رانندگی، تخریب اراضی ملی ساحلی و آلودگی‌های زیست محیطی را به‌دنبال دارد.   
گفتنی است، بندرانزلی بیش از ۴۷ کیلومتر نوار ساحلی دارد و پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه میلیون‌ها گردشگر از مراکز گردشگری این شهرستان در ایام تابستان و نوروز دیدن می کردند. طرح‌های سالم سازی دریا و قایق سواری نیز از دیگر جاذبه‌های گردشگری بندرانزلی است که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است که در تمام فصول سال می‌توانند از آن استفاده کنند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today