ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود گفت: امسال چهار مورد حریق در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان رخ داد که سه میلیارد و ۱۹۴ میلیون ریال خسارت به دنبال داشت.

محمدرضا کشاورزیان، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود اظهار کرد: چهار مورد حریق در مراتع شهرستان شاهرود طی ۶ ماهه نخست امسال به وقوع پیوست که در پی آن چهار هکتار از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان در آتش سوخت.
وی با بیان اینکه این میزان نسبت به پارسال از لحاظ تعداد حریق و مساحت کاهش چشمگیری داشت، ابراز کرد: نقش آموزش، ترویج و برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص حریق باعث کاهش وقوع آتش سوزی در این عرصه ها شد.
به گفته کشاورزیان، تجهیز روستاهای حاشیه جنگل به پایگاه اطفای حریق مردمی و برخورداری آنها از امکانات اولیه در شهر مجن و روستاهای ابر و چهارباغ این حوادث را کاهش داده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهرود آمادگی ۲۴ ساعته نیروهای منابع طبیعی و انجام گشت های مستمر حتی در روزهای  تعطیل در حوزه زیر نظر حفاظت منابع طبیعی این شهرستان را از دیگر عوامل موثر در کاهش حریق های منطقه برشمرد.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از۵۰ ساعت کلاس آموزشی با هدف ارتقای دانش و آگاهی برای بیش از ۲۰۰ نفر از دوستداران طبیعت برگزار شد و برای  ۳۰۰ نفر کارت همیار طبیعت صادر شد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today