ایرنا/ فرمانده انتظامی شهرستان فردوس گفت: وقوع سرقت در این شهرستان ۱۹ درصد در یک سال گذشته نسبت به مدت مشابه قبل از آن افزایش داشته و بیشترین وقوع سرقت از منازل و ساختمان‌های در حال احداث بوده است.

سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی شهرستان فردوس روز شنبه اظهار داشت: شهروندان باید احساس امنیت را با رعایت ملاحظات ایمنی به‌ویژه هنگام سفر و خروج از منزل افزایش دهند.
وی افزود: علیرغم اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام شده و هشدارهایی که به مردم درخصوص کلاهبرداری‌های فضای مجازی داده‌ایم، متاسفانه از مهر سال گذشته تاکنون ۱۰۰ پرونده کلاهبرداری در این شهرستان تشکیل شده است.
فرمانده انتظامی شهرستان فردوس بیان کرد: در این مدت ۶ هزار و ۸۲۲ تماس توسط شهروندان با سامانه فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ برقرار شده است.
وی همچنین گفت: از مهر سال گذشته تاکنون کشفیات مواد مخدر در شهرستان فردوس ۳۷ درصد رشد داشته است.
سرهنگ فولادی افزود: بیش از یک تن و ۴۴۳ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد و در این ارتباط ۳۶۰ نفر حمل‌کننده و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شده‌اند.
وی گفت: با هدف حفظ آرامش شهروندان و در راستای طرح امنیت اجتماعی در این شهرستان، هفت منزل که پاتوقی برای استعمال مواد مخدر بود، شناسایی و پلمب شد.
فرمانده انتظامی فردوس ادامه داد: در حوزه تصادفات درون شهری نیز طی یک سال گذشته تصادفات منجر به فوت با چهار فوتی، ۲۰ درصد کاهش ولی تصادفات جرحی سه درصد افزایش داشته است.
وی گفت: تصادفات جرحی برون شهری ۲۰ درصد کاهش داشته است و هفت نفر در این تصادفات فوت کرده‌اند.
سرهنگ فولادی از اجرای طرح آرامش و پاکسازی نقاط آلوده در شهر فردوس به مناسبت هفته نیروی انتظامی (۱۷ تا ۲۳ مهر ماه) خبر داد و افزود: با توجه به اهمیت موضوع ضمن برنامه‌ریزی، انجام هماهنگی‌های لازم و شناسایی نقاط آلوده، در بازرسی از این منازل مقادیر قابل توجه مواد مخدر صنعتی و ادوات جرم کشف شد.
وی بیان کرد: ۱۵ نفر توزیع‌کننده و معتاد به مواد مخدر نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان فردوس از مردم درخواست کرد در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مشکوک و مجرمانه به‌ویژه در زمینه توزیع انواع مواد مخدر، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان فردوس در ۲۰۰ کیلومتری شمال بیرجند است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today