ایسنا/ معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از آمادگی مدارس اصفهان برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی و بازگشایی حضوری خبر داد.

آذرکیوان امیرپور، معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار کرد: مدارس مناطق روستایی و عشایری استان و نیز هنرستان های فنی و حرفه ای که کارگاه عملی دارند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری فعالیت می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه در مدارس روستایی و عشایری جمعیت دانش آموزان کمتر از ۵۰ نفر است، گفت: در این مدارس باید پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی رعایت شود، به طوری که دانش آموزان در یک کلاس باید حتما فاصله یک متر و نیم از یکدیگر داشته باشند، حتما از ماسک استفاده کنند و ضدعفونی مدرسه انجام شود.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در مدارسی که به صورت حضوری فعالیت می کنند، در هر کلاس درس حداکثر ۱۲ دانش آموز حضور دارند، افزود: علاوه بر مناطق روستایی و عشایری، در شهرستان های استان مدارسی با جمعیت کم که امکان اجرای پروتکل های بهداشتی و بازگشایی حضوری داشته باشند زیاد داریم.
وی خاطرنشان کرد: در کارگاه های عملی هنرستان ها نیز فضای کارگاه بزرگ است و دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک کارگاه ها را شروع کرده اند.
امیرپور ضمن بیان اینکه با پوشش واکسیناسیون و رفع نگرانی مردم به سمت آموزش حضوری برویم، گفت: آموزش دانش آموزان در شرایط غیرحضوری آسیب می بیند و قطعا نیازمند این هستیم که آموزش حضوری در آینده نزدیک با تعداد بیشتری از دانش آموزان دنبال شود.
وی از آمادگی مدارس استان اصفهان برای بازگشایی حضوری با اجرای پروتکل های بهداشتی خبر داد و گفت: یکسری روشویی ها و آبخوری های مدارس از نظر ساختاری امکان پدالی شدن نداشتند، اما سال گذشته در تمام مدارسی که امکان پدالی کردن شیرها وجود داشت این کار انجام شد. همچنین سال گذشته و امسال اعتباراتی برای خرید لوازم بهداشتی و مواد شوینده و ضدعفونی کننده تأمین و در اختیار مدارس گذاشته شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه فاصله گذاری اجتماعی در مدارس پروتکل مشخصی دارد، تصریح کرد: دانش آموزان باید یک و نیم متر فاصله از یکدیگر داشته باشند و باتوجه به فضای کلاس درس، پیش بینی شده اگر کلاسی ۳۰ نفر ظرفیت دارد، دانش آموزان را گروه بندی کند تا فاصله گذاری انجام شود.
وی با بیان اینکه در مدارسی که دانش آموزان برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی گروه بندی می شوند، هر دانش آموز حداقل یکی دو روز به مدرسه می آید تا در درس هایی که بیشتر نیاز است آموزش حضوری ببیند، افزود: از آبان ماه پیش بینی می کنیم به صورت پله پله این مراحل را طی کنیم و آمادگی و تدابیر لازم برای آغاز آموزش حضوری در مدارس استان پیش بینی شده است.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today