فارس/ احیای دریاچه ارومیه به عنوان نخستین مصوبه دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ از جمله‌ وعده‌های مهم دولت حسن روحانی به مردم آذربایجان‌شرقی در سفر هیئت دولت در سال ۹۴ و ۹۷ به استان بود که تا به امروز محقق نشده است و این دولت در آخرین روز دولتش با تصویب بخش باسمنج، با کاهش ۲۱ هزار هکتار از حریم تبریز این شهر را در بن‌بست قرار داد.

فریدون بابایی‌اقدم، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز اظهار کرد: ایجاد بخش باسمنج، تصمیمی غیرفنی، غیرکارشناسی و مغایر با قوانین موضوعی موجود قبل از تشکیل شورای ششم طی مصوبه هیات وزیران، مدیران شهری و شورا شهر را به چالش کشیده است.
وی گفت: طی این جلسه تصمیم به تبیین تبعات موضوع و مباحثی که منجر به ابطال این تصمیم و ایجاد تغییر در نتیجه شده و در این ارتباط تصمیم‌گیری شود.
بابایی با بیان اینکه از زمانی که زمزمه‌های دال بر تشکیل بخش باسمنج شروع شد و متعاقب آن ‌اعتراضاتی شد، افزود: از طریق نمایندگان و تصور بر ابطال این طرح بود که متاسفانه خبر رسید که این طرح تبدیل به مصوبه شده است.
عضو شورای شهر تبریز تصریح کرد: دلایل مختلفی برای مخالفت خود اعلام کردیم و طی جلساتی با نمایندگان مجلس اعتراضیه‌ای اعلام شد.
وی بیان کرد: ما مخالف تشکیل بخشیم نه اینکه امروز بیایند با تغییر برخی خط و خطوط همان طرح را ادامه دهند.
بابایی‌اقدم اضافه کرد: حریم تبریز نشان‌دهنده عدم تشکیل بخش در محدوده شرق تبریز است.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز ادامه داد: طی حضور در تهران متوجه شدیم که هیچ تغییراتی در زمینه این طرح از طرف وزارت ایجاد نخواهد شد و تنها نتیجه اعتراضات ما ارسال هیئتی برای بازدید است که این هیئت خود این طرح را پیشنهاد داده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today