ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۹۶۵ نفر رسید.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: هم اکنون ۲۲۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.
وی افزود: از این تعداد ۱۰۱ بیمار کرونای قطعی و ۱۷ بیمار بد حال  هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها خدمات درمانی دریافت می کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۴ هزار و ۸۴۰ بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.
یزدان‌پناه عنوان کرد: از مجموع ۵۲۵ نمونه PCR از دریافت شده از آزمایشگاه‌های سلولی مولکولی شهرهای یاسوج و دهدشت، ۳۸ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، چرام و دنا گزارش شده است.
وی از احتمال شیوع پیک ششم کرونا در نیمه اول آبان ماه خبر داد و گفت: پیک جدید بیماری کرونا در برخی مناطق کهگیلویه و بوید احمد به دلیل سیر صعودی تعداد مبتلایان شیوع پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز کرد: به علت عادی انگاری مردم و رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی در جامعه و بی‌توجهی برخی افراد سهل انگار به خطرات ویروس کووید ۱۹ پیک ششم بیماری کرونا زودتر از موعد پیش‌بینی شده در کهگیلویه و بویراحمد شیوع پیدا خواهد کرد.
یزدان‌پناه به موضوع واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان هم اشاره کرد و گفت: تاکنون بالای ۹۰ درصد فرهنگیان و ۷۳ درصد دانش آموزان ۱۲ سال به بالا در کهگیلویه و بویراحمد واکسینه شده اند و متاسفانه به خاطر برخی تبلیغات سوء و دروغین علیه واکسن بیماری کرونا در فضای مجازی سرعت واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد به علت استقبال کم مردم کاهش محسوسی یافته است.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today