فارس/ مطابق آخرین رنگ‌بندی اعلام‌شده از وضعیت کرونا در استان اردبیل، ۲ شهرستان نیز به شهرستان‌های دارای وضعیت آبی کرونا اضافه شدند.

مطابق آخرین رنگ‌بندی اعلامی وزارت بهداشت از وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل، شهرستان‌های گرمی و نیر وارد وضعیت آبی یعنی وضعیت کم‌خطر شدند.
هم‌اکنون شهرستان‌های اردبیل، خلخال، پارس‌آباد، مشگین‌شهر و نمین در وضعیت زرد(خطر متوسط) و شهرستان‌های کوثر، سرعین، بیله‌سوار، اصلاندوز، نیر و گرمی در وضعیت آبی(کم‌خطر) قرار دارند.
بنا بر آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، طی شبانه‌روز گذشته ۲۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند و متأسفانه یک نفر نیز بر اثر این بیماری جان باخت.
طی همین مدت خوشبختانه ۲۳ بیمار مبتلا به بیماری کرونا با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۱۸۵ نفر رسید که نسبت به دیروز افزایش یک موردی داشته و از این تعداد ۵۴ بیمار بدحال در بخش آی‌سی‌یو تحت مراقبت ویژه قرار دارند و علاوه بر این‌ها، ۱۱۲ بیمار نیز تحت نظر هستند.
تزریق بیش از یک میلیون و ۱۳۹ هزار دُز واکسن
با تزریق ۵ هزار و ۷۲۱ دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، تاکنون یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۸۶۱ دُز واکسن در استان اردبیل تزریق شده که از این مقدار ۷۷۹ هزار و ۵۵۶ دُز مربوط به نوبت اول و ۳۶۰ هزار و ۳۰۵ دُز مربوط به نوبت دوم واکسیناسون است.
با توجه به این‌که تزریق فقط یک دُز واکسن کرونا در بدن ایمنی ایجاد نمی‌کند، لازم است تمام افرادی که دُز دوم واکسن را دریافت نکرده‌اند در زمان تعیین‌شده برای تزریق واکسن مراجعه نمایند تا به‌صورت کامل واکسینه شوند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today