فارس/ سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت سه بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان به ۲ هزار و ۶۶۴ نفر مورد رسید.

مهدی محمدی، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه امروز در خصوص آخرین اخبار کرونایی استان، اظهار داشت: تعداد موارد بستری از ابتدای پاندمی تا امروز در استان ۶۲ هزار و ۷۱۰ نفر بوده است.
وی با اشاره به جانباختن سه نفر از هم‌استانی دیگر با ابتلا قطعی به کرونا طی شبانه‌روز گذشته از کاهش قابل ملاحظه مرگ و میر در استان خبر داد و گفت: با احتساب این تعداد مجموع جانباختگان به ۲ هزار و ۶۶۴ نفر رسید.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۱۵۶ بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته با علائم کرونا بستری شده که در همین بازده زمانی هم ۱۴۳ مورد پس از بهبودی از بیمارستان‌های سطح استان ترخیص شده‌اند.
محمدی ادامه داد: هم‌اکنون ۸۶۳ بیمار با علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۳۱۸ نفر در بیمارستان‌های شهرستان‌ها بستری هستند.
وی به وضعیت قرمز خطرناک شهرستان پاوه اشاره و بیان کرد: بیمارستان قدس پاوه با ۶۷ بیمار و بیمارستان امام خمینی(ره) اسلام آبادغرب بیشترین موارد بستری کرونایی را بین شهرستان‌ها دارند.
محمدی اضافه کرد: ۴۰۱ بیمار هم در بیمارستان‌های دانشگاهی و ۱۴۴ بیمار هم در بیمارستان‌های غیردانشگاهی شهر کرمانشاه بستری هستند.
وی یادآور شد: ۱۷۴ بیمار از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند که ۲۴ مورد از آن‌ها اینتوبه و متصل به دستگاه تنفس مصنوعی هستند.
محمدی در پایان از هم‌استانی‌ها خواست، ضمن جدی گرفتن بحث واکسیناسیون همواره رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را برای جلوگیری از بروز موج ششم مدنظر داشته باشند.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today