باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در موج پنجم کرونا، ششمین شهید سلامت استان «لیلا رحیم نیا» در راه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا به فیض شهادت نائل شد.

ششمن شهید مدافع سلامت استان کردستان کارشناس آزمایشگاه بیمارستان توحید سنندج است که به علت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ به شهدای مدافع سلامت پیوست.
او دومین شهید مدافع سلامت در استان در سال جاری است و قبل از این شهید، شاه محمد محمودی از پرسنل بیمارستان بعثت سه روز پیش بر اثر ابتلا به بیماری کرونا به شهادت رسید.
سال گذشته نیز شهیدان «محمد یاراحمدی» از پرسنل پرتلاش بیمارستان امام خمینی(ره) سقز به عنوان اولین شهید مدافع سلامت کردستان، «خلیل احمدی» از پرسنل پرتلاش بیمارستان بعثت سنندج به عنوان دومین شهید، «محمد خورند» از پرسنل پرتلاش بیمارستان مریوان به عنوان سومین شهید و آذرماه شهید «محمدرضا کریمی نسب» مسئول اتاق عمل بیمارستان تامین اجتماعی سقز، به عنوان چهارمین شهید این عرصه در راه خدمت در عرصه بهداشت و درمان برای بهبود وضعیت سلامت جامعه و درمان بیماران کرونایی به درجه رفیع شهادت نائل آمده بودند.
فرزین رضاعی رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به مناسبت شهادت زنده یاد لیلا رحیم نیا، پرسنل آزمایشگاه بیمارستان توحید سنندج ششمین شهید مدافع سلامت استان پیام تسلیتی صادر کرد.در متن پیام تسلیت دکتر رضاعی آمده است:
«انا لله و انا الیه راجعون
خبر ناباورانه شهادت مرحومه لیلا رحیم نیا همکار متعهد، دلسوز، بانویی شایسته و شاغل در آزمایشگاه بیمارستان توحید سنندج که ۱۷ سال عمر با عزتش را در مسیر خدمت به مردم صرف کرد و در راستای حفظ جان و سلامتی همشهریان عزیزمان به بیماری کرونا مبتلا شده، امروز در سن چهل و دو سالگی به خیل شهدای مدافع سلامت پیوست، موجب تأثر خانواده سلامت استان کردستان به‌ویژه جامعه‌ی پرمِهر علوم پزشکی شد.
بی شک فقدان این عزیزان که برای جان انسان‌ها زمان را نمی‌شناختند، از جان و حیات خود مایه گذاشتند و سلامتی مردمان این سرزمین را رقم زدند، جبران‌ناپذیر است، اما ایمان دارم دعای خیر همین انسان‌های شریف مسیر رسیدن به معبود را برایشان نورانی ساخته و شهادت را عاقبتی خیر برایشان قرار داده است.
ضمن ابراز همدردی، فقدان تأثر برانگیز این همکار جان نثار و شهادت این مدافع سلامت را با قلبی سرشار از اندوه به خانواده داغدار این خادم سلامت، مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و مردم شریف استان تسلیت عرض نموده، برای آن شهیده رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسئلت دارم.»

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online