ایسنا/ در یکی دو سال اخیر همراه با هر تعطیلی شاهد خبر ناگوار سقوط یک کوهنورد از کوهستان‌های اطراف یزد هستیم و متاسفانه در حادثه‌ای مشابه در روز تعطیل گذشته نیز فوت کوهنورد و سنگ نورد ۴۳ ساله یزدی بر اثر سقوط از ارتفاعات و کوه‌های اسلامیه در شهرستان تفت بودیم.

سیدمهدی حسینی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار کرد: ظهر دیروز به دنبال اعلام خبر سقوط یک کوهنورد ۴۳ ساله در ارتفاعات و کوه‌های اسلامیه، بلافاصله یک تیم واکنش سریع با یک دستگاه خودرو امدادی به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت: پس از رسیدن تیم عملیاتی و نجاتگران به محل حادثه و ارزیابی اولیه مصدوم، بعد از انجام اقدامات اولیه درمانی و تثبیت بر روی بسکت، وی را به پایین ارتفاعات منتقل و جهت اعزام به مرکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.
وی با بیان این که مصدوم هنگام سنگ نوردی و به علت بیرون آمدن ابزار از ارتفاع ۳۰ متری سقوط کرده بود، بیان کرد: متاسفانه این کوهنورد به علت جراحات شدید وارده علی‌رغم تلاش نیروهای امدادی، در اورژانس فوت کرد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان عنوان کرد: «محمد حسینی» از کوهنوردان و سنگ نوردان پیشکسوت استان و از اعضا و نجاتگران تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر بوده است.
حسینی با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستانهای استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان در این روزها رخ می‌دهد، تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و شهروندان در صورت وقوع حادثه با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.
 
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today