صدا و سیما/ براساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، هوای استان تا اواسط هفته نسبتاً پایدار است و به جز وزش باد، پدیده دیگری مشاهده نمی‌شود و خبری از باران هم نیست.

خبات قمری، کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: براساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، هوای استان تا اواسط هفته نسبتاً پایدار است و بجز وزش باد گاهی اوقات شدید و رشد پوشش ابر پدیده دیگری مشاهده نمی‌شود.
وی افزود: طی امروز و فردا در ساعات روز شاهد افزایش پوشش ابر هستیم، اما شرایط بارش ضعیف خواهد بود.
قمری اظهار کرد: در روز‌های دوشنبه و سه شنبه از پایداری هوای استان کاسته می‌شود و احتمال بارش پراکنده برای نیمه غربی استان وجود دارد.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان با بیان اینکه از لحاظ دمایی نیز وضعیت استان تا اواسط هفته تغییرات آنچنانی ندارد، بیان کرد: در شبانه روز گذشته میانگین حداقل و حداکثر دمای هوای استان به ترتیب ۸ و ۲۶ درجه سانتی گراد بود.
وی گفت: در این مدت سراب شهرک با دمای ۲ درجه سردترین و سلین با دمای ۳۳ درجه گرم‌ترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج مرکز استان نیز در سردترین حالت ۹ درجه و در گرمترین ساعت ۲۹ درجه سانتی گراد گزارش شد.
میانگین بارندگی‌های استان در سال زراعی گذشته ۳۰۲ میلی‌متر بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت(۲۵ تا ۳۰ سال قبل) ۳۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online