فارس/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شبستر گفت: در سال جاری تاکنون 73 نفر از شهروندان عزیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

نیرپور، مدیر بهداشت و درمان شهرستان شبستر تعداد کل موارد فوتی از شروع اپیدمی کرونا را ۲۶۹ نفر اعلام و اظهار کرد: ۹۷۴۲ نفر از اول شروع اپیدمی بیمار کرونایی داشته ایم که ۵۵۷۹ نفر از آنان مربوط به سال ۱۴۰۰ هستند که خوشبختانه ۹۱۸۳ نفر از بیماری بهبود یافته اند. 
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط هموطنان، تصریح کرد: در حال حاضر همکاران شبکه بهداشت و درمان به طور شبانه روزی تلاش می‌کنند در خدمت رسانی به بیماران باعث بهبود وضعیت شهرستان شوند که هم اکنون ۱۹ نفر در بخش عمومی و سه نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شبستر با اشاره به اینکه خوشبختانه به همت مدافعان سلامت ۹۱ درصد شهروندان بالای ۱۲ سال واکسیناسیون را انجام داده اند، اضافه کرد: شهرستان شبستر یکی از شهرستان های پیشگام در امر واکسیناسیون در کشور است، بنابراین از تمام اقشار جامعه به ویژه نانوایی ها و آرایشگران می خواهم به لحاظ حساسیت شغلی شان در تکمیل فرآیند واکسیناسیون در کاهش این بیماری ما را کمک کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شبستر کمترین درصد واکسیناسیون را با ۷۵ درصد مربوط به شهرهای شبستر، شندآباد و روستای نظرلو عنوان کرد و گفت: از همه شهروندان تقاضا می شود با تکمیل فرآیند واکسیناسیون همچنان به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کنند. 
وی در پایان ضمن تقدیر از خیرین سلامت شهرستان در اجرای فرآیند سلامت محور، گفت: خوشبختانه به همت خیرین سلامت دستگاه سی تی اسکن خریده و امیدواریم با تجهیز و استقرار پزشکان متخصص در ۱۰ رشته در خدمات رسانی به شهروندان در عرصه سلامت موفق بوده باشیم.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today