همشهری آنلاین/ مدیرکل دادگستری گلستان از بررسی ترک فعل مدیران دستگاه‌های اجرایی درباره احیای خلیج گرگان خبر می‌دهد.

حیدر آسیابی مدیرکل دادگستری گلستان اظهار کرد: این ارزیابی از سوی دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود. هم‌اکنون درباره ترک فعل یا قصور دستگاهی اظهارنظر نخواهیم کرد، اما معتقدیم با توجه به انجام نشدن اقدامات لازم برای جلوگیری از خشکی خلیج، ترک‌فعل انجام شده است.  
وی با بیان اینکه شرح وظایف همه دستگاه‌ها شامل دستگاه‌های ملی و استانی در ۲ استان گلستان و مازندران و اقداماتی که باید انجام می‌دادند، مشخص است، می‌افزاید: درباره خلیج گرگان موضوع تضییع حقوق عمومی است که این تضییع با گذشت زمان بیشتر می‌شود. جزئیات این بررسی پس از اتمام اعلام خواهد شد.
خشکی خلیج‌گرگان علاوه بر آسیب‌های گسترده در حوزه‌های محیط‌زیستی و اقتصادی به گلستان و تحت‌تأثیر قرار دادن مستقیم معیشت حاشیه‌نشینان به‌ویژه صیادان و فعالان گردشگری، پاکیزگی هوای بیش از نیم‌میلیون نفر از ساکنان شمال‌شرقی کشور را در آستانه خطر قرار داده و با احتمال وقوع ریزگردهای دائمی مواجه
کرده است.
درصورت وقوع ریزگرد، اهالی بهشهر، نکا، گلوگاه در مازندران و بندرگز، نوکنده، گمیشان و کردکوی در گلستان مستقیما تحت‌تأثیر گردوغبار برخاسته از بستر خشک خلیج قرار می‌گیرند که صفحه ایرانشهر روز یکشنبه، ۱۸ مهر در گزارشی تفصیلی به این موضوع پرداخت.
خلیج گرگان وسعتی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومترمربع دارد که بنا به اعلام شرکت آب منطقه‌ای گلستان طی سال‌های اخیر حدود ۸ تا ۱۰ هزار هکتار آن کاملا بی‌آب شده و سطح آب آن نیز به‌طور متوسط تا ۸۵ سانتی‌متر کاهش یافته است.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today