ایرنا/ معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: تاکنون ۹۰ درصد فرهنگیان استان دُز اول و ۷۴ درصد نیز دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

مهدی خطیب زاده، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه مشکلی در زمینه واکسیناسیون فرهنگیان استان وجود ندارد، اظهار کرد: جاماندگان عموما کسانی هستند که تمایلی به تزریق واکسن نداشتند یا افرادی که منع پزشکی داشتند.
وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده تا نیمه آبان ماه تمامی فرهنگیان دُز اول و دُز دوم را دریافت می‌کنند تا در زمینه کلاس های حضوری دغدغه ای نداشته باشیم.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: همچنین تاکنون ۷۵ درصد از جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۸ سال این استان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
خطیب‌زاده ادامه داد: اولویت اصلی حضوری کردن آموزش و تامین سلامت معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها است براین اساس با همکاری خوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه علوم پزشکی استان برای واکسیناسیون این جامعه هدف برنامه ریزی شده است.
وی گفت: تاکنون در مجموع ۷۷ هزار و ۳۰ نفر از دانش آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال در سال تحصیلی جدید ثبت نام کرده اند.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان این که دریافت واکسن دغدغه ما و والدین را برطرف می کند، افزود: با واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش های حضوری بدون مشکل برگزار خواهد شد.
خطیب‌زاده از مدیران، معلمان، اولیا و دانش آموزان خواست تا به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن  کرونا را دریافت کنند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today