فارس/ رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی همدان از ثبت ۴ هزار و ۱۷ مورد حیوان گزیدگی در استان طی ۶ ماهه امسال خبر داد و گفت: ۷۰ درصد این آمار مربوط به سگ‌گزیدگی است.

سیدجلال بطحایی، رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی همدان با بیان اینکه سال گذشته ۶ هزار و ۷۲۰ مورد حیوان گزیدگی در استان ثبت شد که میزان بروز ۳۹۲.۶۲ درصد هزار بود اظهار کرد: ۷۰ درصد این میزان مربوط به سگ‌گزیدگی، ۲۰.۶ درصد گربه گزیدگی و مابقی گزیدگی سایر حیوانات بود.
وی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه ابتدای امسال میزان حیوان‌گزیدگی ۴ هزار و ۱۷ مورد بوده که میزان بروز ۲۳۴.۷ در صدهزار است گفت: از این تعداد ۷۳.۳ درصد سگ گزیدگی، ۲۰ درصد گربه‌گزیدگی و مابقی گزیدگی سایر حیوانات بوده است.
رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی همدان با بیان اینکه حیوان‌گزیدگی زیر پوشش مراکز درمان و پیشگیری است افزود: تمام کسانی که دچار حیوان‌گزیدگی شدند، با توجه به نوع گزش واکسیناسیون کامل را دریافت کردند و به آنهایی که نیاز بوده سرم تزریق شده است.
وی با بیان اینکه فردی نیست که دچار حیوان‌گزیدگی شود و به مراکز ما مراجعه کند و خدمات دریافت نکند گفت: هر شهرستان دارای یک مرکز درمان و پیشگیری بیماری است که خدمات رایگان ارائه می‌دهند و این مراکز به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت هستند.


آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today