مهر/ معاون علوم پزشکی شیراز گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و ۱۸۸ نفر نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ویژه هستند.

دکتر عبدالرسول همتی، معاون علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر شنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۰۲ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده است، بیان داشت: با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۴۱۶ هزار و ۱۶۹ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۲۰۳ هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۴۶ هزار و ۳۲۰ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۶۲ هزار و ۴۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
وی با اشاره به بستری ۲۵۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بیماران بستری مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۸۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۸۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از جان باختن ۱۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته خبر داد و گفت: با افزوده شدن موارد جدید، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در فارس، به ۶ هزار و ۸۲۶ نفر رسید.
دکتر همتی اضافه کرد: بر اساس آخرین آمارها نیز از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، ۴۴۷ هزار و ۷۵۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
او با اعلام اینکه تا کنون، دو میلیون ۷۹۱ هزار و ۸۸۴ دوز نوبت اول واکسن و یک میلیون و ۶۵۸ هزار و ۸۵۶ دوز نوبت دوم واکسن کرونا در مراکز واکسیناسیون استان تزریق شده است، از افزایش مجموع تعداد دُزهای تزریق شده واکسن کرونا در فارس به چهار میلیون و ۴۵۰ هزار و ۷۴۰ دوز خبر داد.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online