صدا و سیما/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تا دیروز بیش از یک میلیون و ۱۲ هزار دز واکسن به مردم استان بوشهر تزریق شده است.

عبدالمحمد خواجه‌ییان، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: از این آمار بیش از ۶۵۵ هزار نفر از هم‌استانی‌ها که در گروه سنی بالای ۱۲ سال هستند دست‌کم یک نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.
وی افزود که این تعداد معادل ۷۶.۳ درصد از این جمعیت در استان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین گفت: ۳۵۶ هزار تن از جمعیت استان نیز هر دو دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند که ۴۱.۵ درصد از افراد بالای ۱۲ سال استان را شامل می‌شود.
خواجه ییان درباره واکسیناسیون دانش‌آموزان استان هم گفت: با هماهنگی میان آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها، تاکنون ۶۰ هزار و ۳۵ دانش‌آموز استان واکسن خود را دریافت کرده‌اند و این روند همچنان ادامه دارد.
این مسئول بهداشتی تاکید کرد: دریافت یک دز واکسن به‌هیچ عنوان ایمنی ایجاد نمی‌کند و باید هر دو نوبت آن زده شود که البته پس از آن نیز برای حفظ سلامتی و قطع زنجیره‌ همه‌گیری باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت شود؛ زیرا هر زمانی که عادی‌انگاری شود جامعه دچار مشکل می‌شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره وضعیت بیماری کرونا در استان هم گفت: این بیماری در مرحله کنترل است، هرچندکه در هفته‌ای که گذشت آمار‌ها نشان از افزایش ۱۲.۵ درصدی در موارد ابتلا داشتیم که این زنگ خطر است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar