صدا و سیما/ مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر گفت: نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی غدیر با سرمایه‌گذاری پنج میلیون یورویی فردا ۲۵ مهر ۱۴۰۰ در منطقه کوشک افتتاح می‌شود.

سید فریدالدین معصومی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر با اشاره به این که این نیروگاه خورشیدی چهارمین نیروگاه احداث شده در کشور با ظرفیت ده مگاوات است، اظهار کرد: نیروگاه خورشیدی کوشک یکی از باکیفیت‌ترین نیروگاه‌های خورشیدی کشور است که در آن ۲۷ هزار و ۸۶۸ صفحه پنل خورشیدی با پیشرفته‌ترین تکنولوژی نصب شده است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان این که این نیروگاه در مدت زمان ۶ ماه احداث و به بهره برداری رسیده است، گفت: ما در مجموع چهل نیروگاه خورشیدی در استان‌های اصفهان، یزد، قم و کوشک احداث کردیم.
معصومی با تاکید بر این که افزایش نرخ ارز و تورم نیروگاه‌های خورشیدی را از اقتصادی بودن خارج کرده است، ادامه داد: هم اکنون نرخ خرید تضمینی برق از نیروگاه خورشیدی کوشک ۶۳۷ تومان به ازای هر کیلووات ساعت است که با توجه به قیمت ارز این رقم باید افزایش پیدا کند که در غیراین صورت ادامه روند احداث نیروگاه خورشیدی توجیه اقتصادی ندارد.
معصومی با اشاره به این که هم اکنون ۲۰۰ میلیارد تومان بابت نیروگاه‌های خورشیدی از وزارت نیرو طلبکار هستیم، افزود: با توجه به این که نیروگاه‌های خورشیدی در زمانی کمتر از یک سال ساخته وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند دارای ظرفیت بسیار خوبی برای تامین برق کشور هستند.


آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today