ایسنا/ استاندار لرستان گفت: واکسیناسیون عامل اصلی کاهش ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در استان است.

فرهاد زیویار، استاندار لرستان در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا، پایین آمدن آمار ابتلا و مرگ بر اثر کرونا در استان را حاصل واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی عنوان کرد.
وی گفت: در جلسه ویدئو کنفرانسی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا مباحث مختلفی مطرح شد که راهپیمایی روز سیزدهم آبان ماه از مهمترین موضوعات مورد بحث بود و با تصمیم ستاد مقرر شد این راهپیمایی برگزار نشده و صرفا در قالب برگزاری مراسم یا همایش در اماکن روباز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام گیرد.
زیویار ادامه داد: برگزاری نماز جمعه از دیگر نکات مورد بحث در این جلسه بود که البته با توجه به شرایط نسبتاً مطلوب استان، نماز جمعه بدون هیچ مشکلی و با رعایت کامل دستورالعمل ها برگزار می‌شود.
وی در خصوص محدودیت‌های منع تردد شبانه افزود: در خصوص ترددهای شبانه، این محدودیت کما فی السابق به قوت خود باقی است و تداوم خواهد یافت و در صورت تخطی از مصوبه ستاد ملی، متخلفین با جریمه مواجه خواهند شد.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه در ابتدای سال جاری آمار مبتلایان و مرگ بر اثر بیماری کرونا ۴ برابر شرایط کنونی بود ادامه داد: پایین آمدن آمار در استان به دلیل انجام واکسیناسیون‌های اخیر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که ضرورت دارد واکسیناسیون هم‌استانی‌ها با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
زیویار اظهار کرد: گزارشات واصله به ستاد استانی مقابله با کرونا از عدم رغبت و استقبال کم اصناف استان از واکسیناسیون حکایت دارد که لازم است به منظور جاری و ساری شدن رونق در کسب و کار،  در زمینه واکسیناسیون به موقع اهتمام بیشتری به عمل آید.
وی در پایان گفت: در شرایط کنونی آمار مبتلایان و مرگ ناشی از بیماری کرونا در استان به نسبت میانگین کشوری در وضعیت مطلوب‌تری قرار دارد که امیدواریم با استقبال اصناف از واکسیناسیون، این روند بیش از پیش کاهشی‌تر شود.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy