مهر/ مدیرکل میراث‌فرهنگی استان زنجان از نمایش اشیای کشف‌شده معدن نمک دونبرگ اتریش در موزه مردان نمکی خبر داد.

امیر ارجمند، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه مابین موزه بوخوم آلمان، موزه ایران باستان و موزه مردان نمکی، اشیای موزه بوخوم آلمان در دو موزه ایران به نمایش درخواهد آمد.
وی افزود: بخشی از اشیای مکشوفه از معدن نمک دونبرگ اتریش که در موزه بوخوم است به ایران منتقل‌ شده است و تقریباً هم‌زمان با دوران پیش از اسلام معدن چهرآباد و بسیار مشابه ابزار کشف‌شده در زنجان است، جهت نمایش موقت پس از نمایش در موزه ملی به موزه مردان نمکی زنجان منتقل شود. در این نمایشگاه پیشینه معدن‌کاوی در معدن نمک دون برگ اتریش به نمایش گذاشته خواهد شد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان بیان کرد: در شرایط شیوع ویروس کرونا سعی کردیم فعالیت‌های فرهنگی خود را به‌ویژه در سطوح بین‌المللی ادامه دهیم. موزه ملی ایران، موزه مردان نمکی زنجان و موزه معدن بوخوم آلمان با تلاش بسیار موفق شدند که نمایشگاه دوجانبه‌ای را باهدف معرفی پیشینه معدن‌کاوی در ایران و جهان برنامه‌ریزی کنند.
ارجمند ادامه داد: هم‌اکنون نمایشگاه "مرگ در نمک، روایت باستان‌شناسانه از سرزمین پارس " درباره فعالیت‌های باستان‌شناسی و یافته‌های باستان‌شناسی معدن نمک چهرآباد زنجان است به‌صورت مجازی و از طریق وبگاه موزه معدن آلمان در شهر بوخوم به مدت شش ماه در حال اجر است.

 
 
 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today