ایسنا/ استاندار خوزستان با اشاره به روند اجرای طرح‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب گفت: شبکه فاضلاب اهواز باید در قالب برنامه دو ساله به اتمام برسد.

صادق خلیلیان، استاندار خوزستان در جلسه بررسی پروژه‌های پیشگیری از آبگرفتگی اظهار کرد: باید در خوزستان شرایط رفاه مردم فراهم شود. بحث آب، فاضلاب و آب‌های سطحی مهم هستند که باید این موارد به بهترین شکل ممکن سازمان‌دهی شوند زیرا مردم حداقل انتظار دارند محیط زندگی سالمی داشته باشند.
وی افزود: سایر دستگاه‌ها و شرکت‌ها و موسسات مستقر در خوزستان باید با هماهنگی، این مشکلات را برطرف کنند که خوشبختانه اکنون این همدلی و همراهی وجود دارد. بخش عمده کار در زمینه‌های مورد نگرانی انجام شده است و در کوتاه مدت مشکلات به کمترین سطح خود خواهد رسید. اطمینان نسبی برای کوتاه مدت ایجاد شده است.
خلیلیان بیان کرد: نباید از انجام کارهای بلند مدت نیز در خصوص فاضلاب اهواز غافل شویم. باید شبکه دفع فاضلاب مطمئن در اهواز و دیگر شهرهای استان خوزستان داشته باشیم تا مردم دچار مشکلات حاد نشوند.
وی با بیان اینکه مشکلات فاضلاب شوخی‌بردار نیست، تصریح کرد: سخت است که فاضلاب وارد زندگی مردم شود.
استاندار خوزستان با اشاره به پیگیری ویژه ایجاد شبکه دفع فاضلاب اهواز، بیان کرد: باید جلسه‌ای نیز برای بررسی وضعیت فاضلاب شهرهای دیگر استان خوزستان تشکیل و مسائل رصد شود.
وی گفت: این شرایط ناشی از غفلت چند ساله است و می‌بینیم که تلنبار شدن این مسائل موجب ایجاد شدن مسائلی شده است که اکنون با آن دست به گریبان هستیم.  
خلیلیان افزود: برای نگهداری سیستم‌های فاضلاب باید ساز و کاری فراهم شود؛ هر سیستمی به نگهداری نیاز دارد تا کار خود را بهنگام انجام دهد.
وی بیان کرد: ما باید وظایف خود را بهنگام انجام دهیم. غفلت‌هایی که طی چند سال اخیر بر دولت وقت حاکم بود و انفعال و بی‌تدبیری‌هایی که دولت گذشته به خرج داده است دامنه آن تا استان‌های مختلف سرایت کرده که این وضعیت را در استان خوزستان شاهد هستیم. امیدوارم با انجام کارهای بلندمدت، خیال مردم راحت باشد که دیگر این مشکلات، رخ نخواهد داد.
استاندار خوزستان گفت: همه دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از شهرداری، آبفا و شرکت‌ها و موسسات مستقر در خوزستان که باید مسئولیت‌های اجتماعی خود را نسبت به مردم انجام دهند، پای کار آمده‌اند.
وی با اشاره به سرعت کار در طرح‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی و فاضلاب در یک ماه اخیر، افزود: در دو بعد کوتاه مدت و میان مدت در حال فعالیت هستیم. شبکه دفع فاضلاب اهواز و شبکه دفع و جمع‌آوری آب‌های سطحی در این دو بعد در حال پیگیری هستند.
خلیلیان گفت: برنامه‌های کوتاه مدت، به منظور مدیریت وضع موجود است تا شاهد وقایع چند سال اخیر نباشیم، بنابراین شبکه فاضلاب اهواز در قالب برنامه میان مدت یعنی دو ساله باید به اتمام برسد.
استاندار خوزستان بیان کرد: در دستور کار است در شهرهای دیگر نیز کار شود تا در کوتاه مدت شرایط مدیریت و در بلندمدت شبکه مطمئن دفع فاضلاب و آب‌های سطحی را داشته باشیم.آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today