ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: تاکنون ۲۲۶ هزار و ۱۵۶ دانش آموز ۱۲ تا ۱۷ سال خوزستانی حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده اند.

فرهاد ابول نژادیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این باره اظهار کرد: موارد بیماری در استان خوزستان در هفته منتهی به ۲۳ مهر ۱۳ درصد و موارد بستری و فوت ۱۷ و ۲۸ درصد کاهش یافته است.
وی افزود: در شهرستان‌های آغاجاری، دشت آزادگان و لالی موارد ابتلا به بیماری بالا است که باید کار رهگیری و بیماریابی خود را افزایش دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با اشاره به روند خوب واکسیناسیون در خوزستان گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار نفر از جمعیت هدف استان یک دُز واکسن و یک میلیون ۲۱۸ هزار نفر هر ۲ دُز را تزریق کرده‌اند.
وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی بهبهان ۸۳ درصد جمعیت تحت پوشش خود را واکسینه کرده  همچنین دانشگاه های شوشتر، جندی شاپور اهواز، دزفول و آبادان به ترتیب ۷۰، ۶۷، ۶۶.۷ و ۵۱ درصد جمعیت تحت پوشش خود را واکسن زده‌اند.
ابول نژاریان بیان کرد: پوشش واکسیناسیون در شهرستان‌های بهبهان، دهدز و اهواز شرق به ترتیب ۸۴، ۸۳ و ۸۱ درصد است همچنین در شهرستان‌های شادگان، کارون و دشت آزادگان به ترتیب ۲۷، ۴۱ و ۴۲ درصد است که این رقم پایین بوده و باید بیشتر شود.
وی ادامه داد: خوشبختانه سرعت واکسیناسیون در کارون و شادگان نسبت به هفته‌های قبل بهتر شده و از متوسط استان بالاتر است اما سرعت کار در شهرستان شوش بسیار پایین آمده که هشدار دهنده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه هفته قبل پنج درصد جمعیت استان واکسینه شدند، گفت: شهرستان‌های آغاجاری، باغملک و اندیمشک به ترتیب ۷۸، ۷۰ و ۶۵ درصد جمعیت دانش آموزی خود را واکسن زده اند.
وی با اشاره به اینکه ۹۴۵ تیم سیار واکسیناسیون در استان فعالیت می‌کنند که تاکنون ۶۶ هزار نفر را واکسینه کرده اند، افزود: ما نیاز به خودروی آمبولانس داریم تا بتوانیم تیم‌های سیار خود را بیشتر کنیم.
ابول نژادیان پوشش واکسیناسیون در کل جمعیت خوزستان را ۴۷.۷ درصد اعلام کرد و گفت: ۵۵ درصد جمعیت اهواز شرق حداقل یک دُز واکسن را دریافت کرده‌اند.
وی افزود: متاسفانه برخی مدیران مدارس نسبت به انجام واکسیناسیون موضع گیری می کنند که این مشکل باید هرچه سریع‌تر برطرف شود. 
 
  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today