ایرنا/ فرماندار تفت گفت: با اتمام عملیات حفاری چاه جدید در این شهر، این چاه به شبکه آب شهری متصل شد که امیدواریم مشکل کمبود آب در شهر تفت حل شود.

علیرضا نوکار، فرماندار تفت در تشریح این خبر اظهار کرد: حفر چاه جدید با عمق ۱۲۰ متر و اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال ظرف مدتی کوتاه انجام شد تا مشکل آب شرب مردم تفت حل شود.
وی با بیان اینکه در تابستان امسال مشکلات زیادی جهت تأمین آب شرب شهروندان تفتی وجود داشت، ادامه داد: با پیگیری های نماینده تفت و میبد در مجلس ظرف مدت کوتاهی مجوز حفر چاه از آب منطقه ای گرفته شد و به سرعت عملیات حفاری آن انجام شد.
فرماندار تفت اضافه کرد: چاه حفر شده آب دهی مناسب دارد و پیگیری برای حفر چاه جدید دیگری هم انجام شده که با توجه به صدور مجوز ظرف چند روز آینده حفر آن چاه هم آغاز می شود.
وی با اشاره به شست و شوی چاه در مرحله اولیه برداشت، گفت: در راستای مصرف بهینه، آب شست و شو از طریق تانکرهای شهرداری صرف آبیاری فضای سبز، پارک ها و باغ های شهر تفت شد.
نوکار ضمن عذرخواهی از مردم تفت بابت قطعی های مکرر و افت آب در تابستان ابراز امیدواری کرد با اتصال این چاه به شبکه آب شهری و حفر چاه جدید که در دستور کار است، مشکل کم آبی حل شود.
پیش از این فرماندار تفت گفته بود با توجه به کمبود آب در این شهر، آب ۲۰ خانه باغ و چند نهاد دولتی به دلیل مصرف بی رویه قطع شد تا شهروندان دیگر با مشکل کمبود فشار آب در شهرستان مواجه نشوند.
وی افزود: مصرف آب شرب در شهر تفت ۱۵۰ لیتر بر ثانیه است که ۵۳ لیتر بر ثانیه آن آب انتقالی است و بقیه از طریق چاه های موجود در این شهر تأمین می شود.
نوکار ادامه داد: از آنجا که با کمبود آب در سطح شهر مواجه هستیم  با موافقت شرکت آب منطقه ای یزد مجوز حفر چاه جدید اخذ  شد تا پس از تعیین پیمانکار کار حفاری آغاز شود.
  
  

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today