ایرنا/ رئیس دانشگاه کوثر بجنورد گفت: ساختمان این مرکز آموزشی که تنها دانشگاه جنسیتی دخترانه شرق کشور است پس از ۱۰ سال آماده بهره‌برداری شد.

دکتر علیرضا حسینی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد اظهار کرد: تمامی فضاهای این دانشگاه استیجاری است و حتی یک متر فضای ملکی در اختیار نداریم.
وی افزود: کلنگ ساخت ساختمان آموزشی ۱۹ مهر دانشگاه  که از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به استان آغاز شده بود به دلایل مختلف عملیات ساخت آن متوقف شد هم اینک فاز اول آن تکمیل و آماده بهره برداری است.
حسینی مساحت دانشگاه که در سایت اداری تخته ارکان قرار دارد، ۸۵ هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان ۶ هزار متر مربع در فازهای مختلف ساختمان های آموزشی ایجاد شده است که فاز نخست آن در دو هزار و ۲۰۰ متر مربع به پایان رسید که پس از انتقال آب، گاز و برق افتتاح خواهد شد.
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینکه تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال از محل سفر رهبر معظم انقلاب و درآمد دانشگاه در این فضا هزینه شده است افزود: فاز دوم این مرکز آموزش عالی تک جنسیتی نیز بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل است.
وی ظرفیت این مجموعه آموزش عالی را ۳۶ کلاس درس عنوان کرد و اظهار داشت: مابقی فضاهای مورد نیاز از جمله سلف سرویس، سالن های مختلف و سایر موارد را نیز دارا است.
حسینی در خصوص ادغام و یا الحاق این دانشگاه با دانشگاه بجنورد نیز افزود: دانشگاه کوثر در سند آمایش سرزمینی به عنوان یک مرکز آموزش عالی مستقل تعریف شده است و این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه تک جنسیتی در شمال شرق کشور پس از دانشگاه الزهرای تهران، دارای بیشترین دانشجوی دختر است و به عنوان یکی از شاخصه های توسعه آموزش عالی در استان در حال فعالیت است.
رئیس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینکه دانشگاه کوثر بجنورد با قوت به فعالیت های علمی، آموزشی و فرهنگی خود در خراسان شمالی ادامه می دهد، افزود: این دانشگاه به دلیل برخورداری از ظرفیت مطلوبی که در حوزه دانشجویی، اساتید و کارکنان دارد موفقیت های زیادی را کسب کرده است.
وی گفت: این مرکز آموزش عالی  استنادی علوم جهان اسلام ISC، رتبه نخست را در بین دانشگاه های خراسان شمالی به دست آورد، و این مرکز آموزش عالی، در بین دانشگاه های کشور نیز رتبه ۴۲ را کسب کرد.
حسینی افزود: سهم این دانشگاه برای جذب دانشجو برای سال تحصیلی امسال ۷۰۰ نفر اعلام شده بود که تاکنون ۵۵۰ نفر ثبت نام کرده اند، پارسال ۶۴۰ نفر نام نویسی کرده بودند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today