فارس/ معاون آبفا چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه متوسط مصرف آب در شهرها به ازای هر نفر 200 لیتر در شبانه‌روز است، گفت: با مشترکین پرمصرف برخورد و در صورت تکرار انشعاب آنان جمع‌آوری می‌شود.

مراد محمودی، معاون نظارت بر بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه متوسط مصرف آب در شهرها به ازای هر نفر 200 لیتر در شبانه‌روز است، اظهار کرد: با مشترکین پرمصرف برخورد و در صورت تکرار انشعاب آن‌ها جمع‌آوری می‌شود.
وی ادامه داد: برای منازل مسکونی ویلایی تعرفه‌هایی پیش‌بینی شده است و مصرف آب ‌آن‌ها به صورت فصلی پایش می‌شود و در صورت وجود فضای سبز خارج از عرف و مصرف بیش از اندازه با اخطار قبلی انشعابشان جمع‌آوری می‌شود.
معاون نظارت بر بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری افزود: به دلیل کمبود بارش‌ها ما همچنان با بحران خشکسالی و کم‌آبی روبه‌رو هستیم و منابع آب در استان به شدت تعدیل شده است بنابراین صرفه‌جویی و مصرف صحیح همچنان باید ادامه داشته باشد.
محمودی اضافه کرد: در شهرهایی مانند فرادنبه، سفیددشت، بروجن، بن، کیان و هفشجان با کمبود آب شرب مواجه هستیم و در چند ماه گذشته با مدیریت مصرف، تنظیم فشار آب و برخی مسائل فنی توانستیم این مشکل را تا حدودی مرتفع سازیم.
وی عنوان کرد: نیاز روزانه مردم شهر شهرکرد 700 لیتر آب در ثانیه است که در حال حاضر ما 600 لیتر آب دریافت می‌کنیم و سعی کرده‌ایم این کمبود را با مدیریت مصرف کنترل کنیم.
معاون نظارت بر بهره‌برداری و توسعه آب شرکت آبفا چهارمحال و بختیاری گفت: میانگین  مصرف در روستاها به ازای هر نفر در شبانه‌روز 150 لیتر است که متاسفانه این میزان در برخی روستاهای ما به 500 لیتر می‌رسد.
محمودی افزود: این مصرف بالا به دلیل انشعابات غیرمجاز برای کشاورزی و فضای سبز است و در حال حاضر به 100 روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday