فارس/ مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر آماری ۶ ماهه را از بیشترین فراوانی نام‌ها در استان اعلام کرد.

اسکندر پاسالار، مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر به بیشترین فراوانی نام‌ها در استان اشاره و اظهار کرد: نام‌های فاطمه، زهرا، زینب، رستا و فاطمه زهرا بیشترین فروانی نام در استان را طی ۶ ماه امسال به خود اختصاص داده‌اند که برای نام فاطمه ۲۰۹ مورد، زهرا ۹۱ مورد، زینب ۷۹ مورد، رستا ۷۳ مورد و فاطمه زهرا ۴۹ مورد ثبت شده است. 
وی در خصوص فروانی اسامی پسران نیز گفت: نام‌های محمد با ۱۳۰ مورد، حسین با ۱۱۹ مورد، علی با ۱۱۳ مورد، امیرعلی با ۸۹ مورد و امیرحسین با ۷۶ مورد دارای بیشترین فراوانی در نیمه نخست امسال هستند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از ثبت ۶ هزارو ۸۷۸ ولادت طی شش ماه امسال دراستان خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت در هر شبانه روز به طور متوسط ۳۷ واقعه ولادت در استان ثبت شده است. 
پاسالار با تاکید بر اینکه در شش ماهه امسال ۶ هزار و ۸۷۸ ولادت در استان به ثبت رسیده است، عنوان کرد: در این مدت شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی ثبت ولادت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان بودیم. 
وی ادامه داد: از کل ولادت های ثبت شده سه هزار و ۵۳۱ نفر پسر و سه هزار و ۳۴۷ نفر دختر بوده‌اند و در مجموع به ازای هر ۱۰۰ دختر ۱۰۵ پسر متولد شده است. 
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر گفت: میانگین سن مادران در ولادت‌های ثبت شده در کشور ۲۹.۴ سال و در استان ۲۹.۸ سال است که شهرستان جم با میانگین سن ۳۰.۳ سال و تنگستان با میانگین سن ۲۸.۵ سال به ترتیب بیشترین و کمترین میانگین سن را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده اند. 
پاسالار اضافه کرد: ۴۲ درصد از نوزادان در فاصله پنج سال اول زندگی زوجین، ۳۰.۳ درصد در فاصله ۶ تا ۱۰ سال و ۲۶.۲ درصد در بیشتر از ۱۰ سال از شروع زندگی زوجین متولد شده اند. 
وی با اعلام اینکه در این مدت تعداد ۱۰۸ واقعه دو قلوزایی در استان بوشهر به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: شهرستان‌های بوشهر با ۴۰ واقعه و دشتستان با ۲۵ واقعه بیشترین تعداد دوقلوزایی را داشته و یک واقعه سه قلوزایی نیز در این مدت در بوشهر به ثبت رسیده است. 
پاسالار در خصوص واقعه وفات نیز گفت: در این مدت سه هزار و ۶۳۶ واقعه فوت در استان بوشهر به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. 
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اضافه کرد: ۱.۲ درصد از فوت‌های ثبت شده کشور در نیمه نخست امسال در استان بوشهر به ثبت رسیده است که ۷۴ درصد از کل وفات‌های ثبت شده در نقاط شهری و ۲۶ درصد در مناطق روستایی هستند. 
وی گفت: بیشترین وفات ثبت شده با ۲۹.۲ درصد به ترتیب مربوط به شهرستان‌های دشتستان، ۲۳.۱ درصد بوشهر، ۱۰.۷ درصد گناوه و کمترین وفات با ۲.۵ درصد مربوط به شهرستان عسلویه است. 
پاسالار افزود: بیشترین فوت‌های ثبت شده جاری در فاصله فروردین تا شهریور ماه با ۸۴۹ واقعه مربوط به مرداد ماه است. 
وی ادامه داد: ۱۲ درصد مرگ‌های رخداده در نیمه نخست امسال در استان بوشهر مربوط به گروه‌های سنی ۸۰ تا ۸۴ سال، ۱۱.۷ درصد گروه سنی ۶۵ تا ۶۹ سال و ۱۱.۱ درصد نیز مربوط به گروه سنی ۷۰ تا ۷۴ سال است. 
به گفته پاسالار میانگین سن فوت شدگان در استان بوشهر ۶۴.۴ سال است که به تفکیک این رقم برای مردان ۶۲.۴ سال و برای زنان ۶۶.۹ سال ثبت شده است و ۰.۸ درصد از کل فوت شدگان در نیمه نخست امسال را کودکان تشکیل می‌دهند. آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar