مهر/ معاون قضایی دادگستری کرمان گفت: زندانی محکوم به قصاص نفس پس از تحمل چهار سال حبس با رضایت اولیای دم در کرمان بخشیده شد.

مهدی تقی زاده، معاون قضایی دادگستری کرمان از گذشت در یک پرونده قتل خبر داد و اظهار کرد: زندانی محکوم به قصاص نفس پس از تحمل چهار سال حبس با رضایت اولیای دم در کرمان بخشیده شد.
تقی زاده در تشریح این خبر افزود: در پی درگیری لفظی میان دو نفر در سال ۱۳۹۶ و به علت عدم کنترل خشم، قاتل با ضربات چاقو منجر به مرگ مقتول شده و حدود چهار سال در زندان به سر می‌برد.
وی با اشاره به این مطلب که قاتل با توجه به صدور رأی قطعی منتظر اجرای حکم بود، تاکید کرد: بنا به درخواست متشاکی نادم و ورود شوراهای حل اختلاف زندان و استفاده از معتمدین محلی و افراد صاحب نفوذ بالاخره پس از مدت دو سال پیگیری مداوم و برگزاری چندین جلسه سازش در محل زندان اولیا دم بدون دریافت هیچ‌گونه مبلغی رضایت قطعی خویش را نسبت به مددجو اعلام کردند و محکوم به اعدام بعد از چهار سال از زندان آزاد شد.
معاون قضایی دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف استان کرمان ادامه داد: عفو و گذشت یکی از ارزش‌های دینی و نشانه‌ی تقوای الهی است و ترویج این روحیه در بین شهروندان، موجب ارتقای امنیت روانی و توسعه اخلاق و معنویت در جامعه خواهد شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar