فارس/ استاندار البرز با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در استان البرز تک رقمی است، گفت: نرخ بیکاری البرز از نرخ متوسط کشور کمتر شده است.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز اظهار کرد: برای نخستین بار پس از ۱۰ سال از ۱۴.۷ در سال ۹۷ به ۹.۱ در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رسید و البرز توفیق یافت که نرخ بیکاری را تک رقمی کند.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری البرز از نرخ متوسط کشور کمتر شد که این امر نتیجه مدیریت صحیح، تلاش ها، اقدامات و برنامه‌ریزی‌های بی وفقه در مجموعه استان با مدد گرفتن از توجه ملی است.
شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که تحریم های ناجوانمردانه و شیوع بیماری عالمگیر کرونا نتوانست سد راه اراده ما در توسعه همه جانبه استان شود و با اهتمام ویژه‌ای توانستیم این دستاورد بزرگ را برای البرز کسب کنیم.
استاندار البرز افزود: این تلاش‌ها و برنامه ریزی‌ها ادامه خواهد داشت و همچنان قدرتمند در راستای کسب رضایتمندی مردم و رشد و توسعه استان گام برمی داریم.
وی گفت: بیمه شدگان اجباری استان بیش از ۳۱۶ هزار نفر بوده که به نسبت سال ۹۸ و ۹۹ افزایش چشمگیری داشته است.
شهبازی افزود: این آمارها حاکی از این است که مولفه‌ها و حس گرهای اقتصادی به نحو مطلوب در این استان فعال هستند.
استاندار البرز گفت: بخش بزرگی از فرصت‌های شغلی ما در البرز را مهاجران در بر می‌گیرند و این استان مدام در حال ایجاد اشتغال و افزایش تولید است.
وی افزود: با رایزنی‌ها و اقداماتی که صورت گرفت، توانستیم تمامی شهرک‌های صنعتی شهرستان اشتهارد را از ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران خارج کنیم و این امر سبب شد که سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بزرگ داخلی و خارجی فعالیت خود را با بیشترین ظرفیت آغاز کنند.
شهبازی گفت: همچنین شهرک صنفی شیخ آباد نیز پس از سال ها کشمکش فعال شد و به تبع آن بیش از دو هزار فرصت شغلی در آن احیا شد.
استاندار البرز افزود: کارخانه نوآوری استان نیز فعال شد و بسیاری از استارت آپ‌ها و فعالان شرکت‌‍‌های دانش بنیان در این مکان جان تازه ای گرفتند.
وی اظهار کرد: چندین واحد تولیدی و صنعتی با بیش از چهار هزار میلیارد تومان اعتبار در البرز آماده آغاز کار هستند که با فعالیت آنها صدها فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
شهبازی افزود: با اقدامات زیرساختی و حمایت‌هایی که از فعالان اقتصادی در استان شد، شاهد رشد اشتغال، افزایش صادرات، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در استان هستیم.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday