ایسنا/ رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز از انجام موفقیت آمیز نادرترین حراجی مغز بر روی یک کودک ۸ ساله خبر داد و گفت: با برداشتن نیم کره مغزی، این یک کودک از تشنج‌های ۳۰۰ مرتبه روزانه نجات یافت.

علی‌اکبر اسدی پویا، رئیس بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز یکشنبه ۲۵ مهر بیان داشت: اولین بار نیست که در بیمارستان نمازی شیراز نادرترین جراحی مغز برای درمان تشنج انجام می‌شود بلکه نوع دیگری از عمل‌های پیشرفته تحت عنوان «هامارتوم هیپوتالاموس» نیز به تازگی برای دو بیماران با موفقیت انجام شده است.
او خاطرنشان کرد: سالانه حدود ۱۰۰ جراحی صرع در بیمارستان نمازی شیراز تحت نظر اساتید جراح ومغز واعصاب انجام می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه این نوع جراحی‌ها در مرکز متبوع با هزینه چند میلیون تومانی در مقابل هزینه میلیاردی در مراکز اروپایی انجام می‌شود، گفت: بخش صرع بیمارستان نمازی شیراز علاوه بر درمان صرع به روشهای متداول و با دارو انواع جراحی صرع در موارد مقاوم به دارو نیز برای بیماران تجویز می‌شود.
اسدی پویا با اشاره به تعداد و نوع جراحی‌های مرکز صرع بیمارستان نمازی شیراز، عنوان کرد: سالانه حدود ۱۱۰ بیمار با تشخیص دقیق در این مرکز جراحی می‌شوند و همچنین حدود ١٠٠٠ بیمار از سراسر ایران به این مرکز مراجعه و هم اکنون یک هزارنفر  بیمار مبتلا به صرع برای تشخیص و درمان در لیست انتظار بستری در بخش تشنج بیمارستان نمازی قرار دارند.
او از آمار قابل توجه جراحی صرع در بیمارستان نمازی نسبت به مراکز درمانی دنیا همانند آمریکا اشاره کرد و افزود: تیم بخش تشنج این بیمارستان با وجود تمام مشکلات قادر هستند سالانه ١١٠ جراحی را انجام دهند در حالی‌که مراکز بزرگ درمانی آمریکا سالانه ۴۰ مورد جراحی گزارش می‌شود.
این پزشک فلوشیپ فوق تخصص صرع و نوار مغز تصریح کرد: چنانچه شرایطی فراهم شود که خیرین بتوانند یک میلیارد تومان برای تهیه دستگاه به این مرکز کمک کنند، می‌توانیم ارائه خدمات به بیماران صرع در این مرکز را سالانه به١٥٠٠ بیمار افزایش دهیم.

آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online