ایرنا/ استاندار ایلام گفت: دورکاری کارمندان بر اساس تصمیمات ستاد ملی و استانی از ۲ روز دیگر به غیر از شهرهای قرمز لغو می‌شود و روال حضور کارمندان به حالت عادی باز می‌گردد.

محمد نوذری روز یکشنبه در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: دورکاری در ادارات تنها مختص کارمندان دارای بیماری‌های خاص و مادران باردار و دارای کودک زیر ۶ سال خواهد بود.
وی تاکید کرد: دورکاری به غیر از مناطق قرمز از پس فردا سه‌شنبه ۲۷ مهرماه در همه شهرستان‌ها لغو می‌شود و کارمندان باید در محل کار حضور داشته باشند.

ممانعت از حضور کارمندانی که واکسن کرونا نزده‌اند
استاندار ایلام گفت: باید از حضور کارمندانی که واکسن کرونا تزریق نکرده‌اند ممانعت به عمل آید و غیبت آنها غیر موجه تلقی شده و از همه رفاهیات و اضافه کار محروم شوند.
نوذری اظهار داشت: کارمندان تا اول آبان ماه مهلت دارند دز اول واکسن کرونا را تزریق کنند و باید کارت واکسیناسیون را ارایه دهند.

حفظ سلامت مردم علت اصلی تاکید بر تزریق واکسن است
استاندار ایلام گفت: اگر بر تزریق واکسن کرونا تاکید می‌شود به خاطر سلامت مردم است زیرا دنیا از این مرحله عبور کرده و نیاز است به خاطر اقتصاد، بازار و ادارات با افزایش واکسیناسیون، زندگی به حالت  عادی بازگردد.
نوذری اظهار داشت: اکنون ۲ سال است محدودیت اعمال می‌شود اما اکنون باید از همه ظرفیت‌های اجتماعی کمک گرفته شود تا با همراهی مردم و دولت از این شرایط سخت عبور کنیم.
وی افزود: روزانه چندین نفر به دلیل کرونا جان خود را از دست می‌دهند و خانواده‌های زیادی تاکنون داغدار شده‌اند بنابراین برای جلوگیری از ابتلا و مرگ و میرهای کرونایی همه باید واکسن کرونا تزریق کنند.

صنوفی که صاحبان آنها واکسن کرونا نزده‌اند، پلمب می‌شوند
استاندار ایلام گفت: همه صاحبان صنوف باید واکسن تزریق کنند و هر واحدی که متصدی آن تزریق واکسن انجام نداده باشد، پلمب می‌شود.
نوذری اظهار داشت: برای قطع زنجیره راهی جز تزریق واکسن نداریم و اکنون همه ارکان نظام بر بحث واکسیناسیون تاکید دارند.
وی تاکید کرد: بررسی و مقایسه آمار ۲ هفته قبل نشان از افزایش ابتلا، بستری و شمار مرگ و میرها در این استان دارد که نیاز است با حساسیت بیشتری نسبت به رعایت پروتکل‌ها و واکسیناسیون توجه شود.
استاندار ایلام گفت: واکسیناسیون تنها راه برای عبور از بحران کرونا علاوه بر رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری اجتماعی است.
  

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/