ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان گفت: احداث و تکمیل سدهای فینسک و نمرود در شمال و غرب استان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار دارد.

نادر مالکی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان اظهار کرد: احداث سد فینسک در شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که قابل افزایش است و سد نمرود در گرمسار بالای ۶۰۰ میلیارد ریال امسال اعتبار داشت.
وی بیان کرد: در شهرستان شاهرود حفر و انتقال آب در حال انجام است و امید است مردم این شهرستان از آب سد کالپوش میامی طبق برنامه‌ریزی بهره‌مند شوند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان با اشاره به اینکه وضعیت آبی و طرح های تامین آب هشت شهرستان استان در نشستی با حضور سیدمحمدرضا هاشمی استاندار بررسی شد، تاکید کرد: تداوم طرح ها و تلاش برای تامین آب پایدار مورد تاکید مسوولان استان سمنان است.
وی ادامه داد: امید است با اجرای طرح های مختلف مشکلات آب در هشت شهرستان استان سمنان به حداقل برسد.
مالکی با اشاره به اعتبارات ملی و استانی برای طرح های تامین آب در استان سمنان گفت: بحث سدهای استان سمنان مربوط به شهرستان های استان و همچنین طرح‌های انتقال آب در شهرستان‌ها اعتبارات ملی و استانی دارد که ابلاغ‌های ملی به دستگاه‌ها انجام شده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان بر تلاش مسوولان دستگاه های اجرایی استان بر جذب اعتبارات ملی برای تکمیل طرح های تامین آب پایدار در استان سمنان تاکید کرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today