ایرنا/ معاون امور مشارکت‌های مردمی بهزیستی کردستان گفت: در حال حاضر ۳۰۰ خانوار دارای ۲ عضو معلول شهری و روستایی استان فاقد مسکن هستند که ۲۳۱ خانوار در مناطق شهری و ۶۹ خانوار در مناطق روستایی سکونت دارند.

حسین رسولی، معاون امور مشارکت‌های مردمی بهزیستی کردستان اظهار کرد: سال گذشته تفاهم نامه‌ای مابین سازمان بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و انجمن خیرین مسکن‌ساز مبنی بر کمک در پرداخت بلاعوض تامین و خرید مسکن خانوارهای دارای دو عضو معلول شهری منعقد شد.
وی با بیان اینکه براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد در مجموع توسط این پنج دستگاه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال بلاعوض به هر خانوار دارای دو عضو معلول پرداخت شود که سهم ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این راستا ۳۰۰ میلیون ریال، بنیاد مستضعفان ۸۴۰ میلیون ریال، بنیاد مسکن ۹۰ میلیون ریال و بهزیستی ۱۷۰ میلیون ریال بوده است.
معاون امور مشارکت‌های مردمی بهزیستی کردستان یادآور شد: در این زمینه سهمیه سال گذشته استان کردستان ۲۲ واحد بود که ۱۸ واحد از این تعداد به خانوارهای دارای دو عضو معلول شهری واگذار شد، سه واحد دیگر تاپایان ماه جاری و یک واحد باقی مانده نیز تا ۲ ماه دیگر واگذار خواهد شد.
رسولی با بیان اینکه برای سال جاری نیز درخواست احداث و یا خرید ۱۲۰ واحد برای خانوارهای دارای ۲ عضو معلول شهری و روستایی داده شده اما هنوز نتیجه درخواست ابلاغ نشده است، اضافه کرد: برای امسال در صورت تایید تعداد واحد درخواست شده احتمال دارد میزان تسهیلات بلاعوض نیز افزایش یابد.
وی اظهار کرد: در سال جاری برای خانوارهای دارای دو عضو معلول روستایی نیز ۸۵۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت می شود که ۱۰۰ میلیون ریال توسط بنیاد مسکن، ۵۰۰ میلیون ریال بنیاد مستضعفان و ۲۵۰ میلیون ریال توسط بهزیستی پرداخت می شود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online