فارس/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: زمین‌لرزه 5.1 ریشتری روز گذشته در یزدان‌شهر خسارت جانی در بر نداشت؛ اما به بعضی واحدهای مسکونی به‌ویژه در روستای دهزوئیه خسارت جدی وارد شده است که نیاز به بازسازی و تعدادی هم نیاز به تعمیرات دارند.

مجید سعیدی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان از روستای دهزوئیه کانون زلزله 5.1 ریشتری عصر شنبه در شهرستان شهرستان زرند و از منطقه یزدان‌شهر بازدید کرد.
وی در حاشیه این بازدید گفت: زمین‌لرزه یزدان‌شهر خسارت جانی در بر نداشته اما به بعضی واحدهای مسکونی به‌ویژه در روستای دهزوئیه خسارت جدی وارد شده است که نیاز به بازسازی و تعدادی هم نیاز به تعمیرات دارند.
مجیدی ادامه داد: کارشناسان بنیاد مسکن در حال بررسی میزان خسارت هستند که پس از جمع‌بندی در اولین فرصت به ستاد بحران کشور و هیئت وزیران ارسال می‌شود تا مصوباتی جهت بازسازی مناطق آسیب دیده لحاظ گردد.
علی صادق‌زاده فرماندار زرند نیز گفت: در زلزله دیروز عصر خسارت جدی به بعضی از واحدهای مسکونی این شهرستان وار شد و تعدادی از خانواده‌ای آسیب دیده اسکان موقت شدند.
وی با بیان اینکه همچنین خساراتی به قنوات، جاده‌ها و زیرساخت‌ها وارد شده است که تیم‌های کارشناسی در حال ارزیابی هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم با مساعدت‌ دولت شاهد تامین اعتبار و کمک بلاعوض بهسازی و بازسازی مناطق آسیب دیده باشیم.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar