فارس/ مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: مرکز نیکوکاری حمایت از زوج‌های نابارور در کرمان راه‌اندازی می‌شود.

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان با بیان اینکه کمیته امداد مجموعه‌ای است که حجم سنگینی از فعالیت‌ها و مراجعین مردمی را دارد، اظهار کرد: هر زمان حجم مراجعین به سمت کمیته امداد بیشتر شود نشانگر این است که شرایط خوب نیست.
وی با اشاره به مشکل فرزندآوری برخی زوجین و هزینه‌های سنگین درمان ناباروری، تاکید کرد: ما در کمیته امداد به این فکر افتادیم تا مرکز نیکوکاری تخصصی بشرا تحت عنوان حمایت از خانواده‌هایی که دچار مشکل فرزندآوری هستند را راه‌اندازی کنیم.
صادقی بیان کرد: مرکز نیکوکاری تخصصی بشرا فردا صبح با حضور مسئولان استانی و کشوری افتتاح می‌شود و هدف از تاسیس مرکز نیکوکاری تخصصی بشرا این است که زوج‌های ناباروری که در تامین هزینه‌های درمان دچار مشکل شده‌اند، حمایت شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: هیئت امنای این مرکز نیکوکاری همه از افراد شاخص استان هستند و امیدواریم در شش ماه آینده گزارش دهیم این تعداد زوج تحت درمان قرار گرفته و مشکل آنها حل شده است.
صادقی عنوان کرد: بعد از شیوع بیماری کرونا میزان مراجعات حضوری همکاران ما در حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به منازل مردم با کندی پیش رفت و مردم به سمت استفاده از درگاه‌های الکترونیکی روی آوردند.
وی تاکید کرد: کمیته امداد در راستای جلب مشارکت‌های مردمی از تمام قابلیت‌های موجود در جامعه از جمله کد QR در حال استفاده است و این کد به برای ۱۸۰ هزار مشترک صدقات ارسال شده و به این ترتیب مراجعات حضوری همکاران ما به درب منازل مردم به صفر رسیده است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar