ایرنا/ معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۴۸ واحد صنفی امسال به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در استان پلمب شده اند.

روح الله باقری فرد، معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: روزانه ۳۲۰ مورد بازدید از واحدهای صنفی استان با هدف بررسی نحوه اجرای دستورالعمل های بهداشتی ستاد کرونا و رصد تخلفات صنفی انجام می شود.
وی بیان کرد: بازرسان در گشت های مشترک صنعت و معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد و دستگاه های اجرایی متولی از جمله تعزیرات حکومتی، پلیس اماکن و مبارزه با کالا و ارز، شبکه بهداشت و دامپزشکی روزانه در ۲ نوبت بازارهای کهگیلویه و بویراحمد را رصد می کنند.
باقری فرد ابراز کرد: هم اکنون کار نظارت و بازرسی از بازارهای استان از سوی ۲۰ تیم در شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود.
معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۸۶۷ گشت مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، تعزیرات حکومتی، صنعت معدن تجارت، فرمانداری ها، دفتر اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرمانداری ها و سایر متولیان امسال در استان انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ هزار واحد صنفی دارای پروانه در استان فعالیت می کند، افزود: امسال بیش از ۶۰ هزار و ۱۹۶ مورد بازرسی از اصناف استان انجام گرفت.
باقری‌فرد اظهار کرد: در این زمینه بیش از یک هزار و ۶۰۷ پرونده تخلف صنفی به ارزش ریال ۱۱۸ میلیارد ریال تشکیل شد.
معاون بازرسی، نظارت و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و عدم رعایت ساعات کاری، عرضه خارج از شبکه از مهمترین تخلفات واحد های صنفی استان در این مدت بوده است.
وی گفت: واحد های صنفی  در راستای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، کالاهای لوازم خانگی، روغن، موتور، پوشک بچه و .. را در سامانه جامعه تجارت و جامع انبارها ثبت کرده در غیر این صورت کالاها مشمول قاچاق کالا بوده و برای آن‌ها پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات معرفی می شود.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today