پلیس فتا/ سرپرست پلیس فتا کهگیلویه‌ و بویراحمد از شناسایی و دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به اخاذی و هتک حیثیت از شهروندان نموده بود، خبر داد.

سرهنگ فیض اله احمدی، سرپرست پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در پی مراجعه یک شهروند و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس و اظهارات وی مبنی بر اینکه فردی در فضای مجازی با انتشار تصاویر شخصی وی و ارسال پیام‌های توهین آمیز باعث هتک حیثیت از او شده است، رسیدگی به پرونده‌ در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با بررسی مستندات و انجام اقدامات پلیسی کارشناسان پلیس فتا استان، عامل هتک حیثیت مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی به این پلیس احضار شد.
احمدی افزود: متهم در برابر مستندات موجود به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد و انگیزه خود از این اقدام را انتقام‌جویی و اختلافات قبلی بیان کرد که در نهایت متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.
سرپرست پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد هشدار داد: هرگونه توهین و هتک حیثیت افراد در فضای مجازی جرم بوده و در صورت ارتکاب این فعل توسط افراد اقدامات قضائی و قانونی توسط پلیس فتا با هماهنگی مقامات محترم قضایی انجام خواهد پذیرفت. 
وی از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today