فارس/ رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از تولد نوزاد نارس ۹۰۰ گرمی در هفته سی ام بارداری مادر خبر داد و گفت: این نوزاد دختر، فرزند اول مادر ۱۹ ساله و ساکن در یکی از روستاهای قشم بود که با شکایت اولیه دردهای زایمانی به این مراکز درمانی مراجعه کرد.

دکتر مریم هروآبادی، رئیس بیمارستان پیامبر اعظم(ص) قشم از تولد نوزاد نارس ۹۰۰ گرمی در هفته سی ام بارداری مادر خبر داد و اظهار کرد: این نوزاد دختر، فرزند اول مادر ۱۹ ساله و ساکن در یکی از روستاهای قشم بود که با شکایت اولیه دردهای زایمانی به این مراکز درمانی مراجعه کرد.
وی افزود: این نوزاد 32 روز به دستگاه کمک تنفسی(NCPAP) متصل بود که بعد از سپری شدن طول درمان سی و دو روزه با حال عمومی خوب و با وزن یک هزار و ۵۵۰ گرم ترخیص شد.
دکتر فرامرز صادقی متخصص اطفال و پزشک معالج نوزاد در این باره گفت: در مورد نوزادان نارس چالش های بسیاری وجود دارد که مهمترین آنها مشکلات تنفسی و سپس تغذیه ای است.
وی با بیان اینکه تولد های کمتر از از ۳۷ هفته نارس اطلاق می شوند، افزود: نوزادان نارس مستعد عارضه هایی از جمله قلبی، بینایی، شنوایی و عقب ماندگی های ذهنی هستند که این مسئله باعث ایجاد هزینه هایی هم برای خانواده و هم برای دولت است بنابراین بهترین گزینه، پیشگیری از تولد نوزاد نارس می‌باشد، از جمله مهمترین عوامل تولد نوزاد نارس سن پایین مادر و سوءتغذیه و عدم انجام معاینات در دوران بارداری است.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today