صدا و سیما/ معاون ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بدهکارانِ بیش از ۹ هزار پرونده اجرایی در هرمزگان تا اول فروردین ۱۴۰۱ مهلت دارند با مراجعه به داویر اجرا، قبل از مزایده، پرونده‌های خود را مختومه کنند.

مهدی اقبال، معاون ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: در صورت مراجعه در مهلت مقرر، بدهکاران هیچگونه هزینه حقوق دولتی پرداخت نخواهند کرد، اما در غیر این صورت بعد از مهلت مقرر هزینه‌های حقوق دولتی از بدهکاران دریافت می‌شود.
وی گفت: بانک‌ها قبل از صدور اجرائیه ثبت، باید موضوع را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان اعلام کنند.
معاون ثبت اسناد و املاک کشور افزود: درصورت تسویه حساب واحد‌های تولیدی با بانک‌ها یا هر بستانکاری، مشمول موضوع ۱۱۷ برنامه ششم توسعه می‌شوند.
اقبال فعالیت داویر ثبت شرکت‌های مستقر در هرمزگان را خوب ارزیابی کرد و گفت: مواردی از جمله تاسیس و تغییرنام شرکت، درکمتر از ۴۸ ساعت صورت می‌گیرد.
وی بیان کرد: به‌زودی پنجره واحد کسب و کار با همکاری اتاق بازرگانی بندرعباس راه اندازی می‌شود تا کسانی که می‌خواهند شرکت‌های خود را تاسیس کنند با مراجعه به اتاق بازرگانی در کمتر از ۲۴ ساعت، ثبت شرکت صورت گیرد.
معاون ثبت اسناد و املاک کشور به شهروندان هشدار داد از ارائه و در اختیار گذاشتن کارت ملی و شناسنامه خود به افراد سودجو خودداری کنند.
اقبال افزود: این افراد با در اختیار گرفتن مدارک از جمله کارت ملی و شناسنامه، شرکت‌های صوری ثبت می‌کنند و شهروندان پس از مدتی متوجه بدهی‌های بالای مالیاتی شرکت‌های ثبت شده با نام خود می‌شوند.
خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز افزود: در نشست امروز سه موضوع سنددار کردن واحد‌های تولیدی در شهرک‌ها و زمین‌های کشاورزی بدون سند مالکیت، بررسی مشکل قرارداد‌های واحد‌های تولیدی در تسهیلات بانکی و اجرائیات ثبت بررسی، و در این زمینه تصمیمات مهمی گرفته شد.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today