ایسنا/ شهردار کرج گفت: برای بهره برداری از ایستگاه‌ چهارراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر اگر همین امروز ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم، حدود ۱۱ ماه زمان نیاز است.

مصطفی سعیدی سیرائی، شهردار کرج با اشاره به اولویت‌های پیش روی شهرداری اظهار کرد: ساماندهی بودجه مهمترین اولویت شهرداری است چون برای تصمیم گیری در هر موضوعی لازم است که بودجه واقعی احصاء شده باشد.
وی ادامه داد: متاسفانه فرایند تصویب بودجه شهرداری کرج در سنوات گذشته واقعی نبوده و همین مشکلاتی را برای شهر و شهروندان ایجاد کرده است.
شهردار کرج اضافه کرد: قطعا امسال برنامه‌ای برای افزایش بودجه نداریم و سعی داریم بر اساس بودجه واقعی اجرای طرح‌ها و پروژه‌های پیش بینی شده را اولویت بندی کنیم.
سعیدی سیرائی در ادامه با اشاره به شرایط دشواری که شهرداری با آن مواجه است، توضیح داد: مشکلات اقتصادی، بدهی شهرداری و اعمال تحریم‌ها باعث شده شهرداری برای پیگیری اهداف خود با موانعی روبرو باشد.
وی با اشاره به میزان بدهی شهرداری گفت: در حال حاضر شهرداری ۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۴۰۰ میلیارد تومان آن بدهی به بانک شهر است و بخشی از آن هم به اوراق مربوط به قطار شهری، اتوبوسرانی، چک‌های صادر شده برای پروژه‌ها و ... مرتبط است.
شهردار کرج به شفاف سازی در خصوص پروژه قطار شهری و تاخیر در بهره برداری از آن تاکید کرد: برای بهره برداری از ایستگاه‌های F تاK  یعنی از چهارراه طالقانی تا ۴۵ متری گلشهر اگر همین امروز ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار داشته باشیم، حدود ۱۱ ماه زمان نیاز است.
سیرائی اضافه کرد: بدون شک تامین این اعتبار در شرایط فعلی کار ساده‌ای نیست به همین دلیل ممکن است بهره برداری کامل از این پروژه رساندن آن به مرحله مسافرگیری زمان بیشتری ببرد.
وی در خصوص پروژه بزرگراه شمالی هم توضیح داد: تنها برای ساخت پل B۳  این پروژه بیش از ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و اگر ۴ هزار میلیارد مورد نیاز برای تکمیل این پروژه تامین شود، بهره برداری از آن حداقل ۲۴ ماه زمان می برد.
شهردار کرج اضافه کرد: پروژه بزرگراه شمالی مشکلات متعددی دارد که باعث شده روند تکمیل آن سرعت قابل قبولی نداشته باشد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday