ایسنا/ استاندار البرز با اشاره به اینکه رنسانس اقتصادی در البرز ظرف سه سال برنامه ریزی زیربنایی محقق شد، گفت: با اقدامات زیرساختی و حمایت هایی که از فعالان اقتصادی در استان شد، شاهد رشد اشتغال، افزایش صادرات، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در استان هستیم.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز اظهار کرد: برای نخستین بار پس از ۱۰ سال نرخ بیکاری از ۱۴.۷ در سال ۹۷ به ۹.۱ در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رسید و البرز توفیق یافت که نرخ بیکاری را تک رقمی  کند.
وی ادامه داد: نرخ بیکاری البرز از نرخ متوسط کشور کمتر شد که این امر نتیجه مدیریت صحیح، تلاش ها، اقدامات و برنامه ریزی های بی وفقه در مجموعه استان با مدد گرفتن از توجه ملی است.
شهبازی گفت: جای خرسندی دارد که تحریم های ناجوانمردانه و شیوع بیماری عالمگیر کرونا نتوانست سد راه اراده ما در توسعه همه جانبه استان شود و با اهتمام ویژه ای توانستیم این دستاورد بزرگ را برای البرز کسب کنیم.
استاندار البرز افزود: این تلاش ها و برنامه ریزی ها ادامه خواهد داشت و همچنان قدرتمند در راستای کسب رضایتمندی مردم و رشد و توسعه استان گام برمی داریم.
وی گفت: بیمه شدگان اجباری استان بیش از ۳۱۶ هزار نفر بوده که به نسبت سال ۹۸ و ۹۹ افزایش چشمگیری داشته است.
شهبازی بیان کرد: این آمار ها حاکی از این است که مولفه ها و حس گرهای اقتصادی به نحو مطلوب در این استان فعال هستند.
استاندار البرز گفت: بخش بزرگی از فرصت های شغلی ما در البرز را مهاجران در بر می گیرند و این استان مدام در حال ایجاد اشتغال و افزایش تولید است.
وی افزود: با رایزنی ها و اقداماتی که صورت گرفت، توانستیم تمامی شهرک های صنعتی شهرستان اشتهارد را از ممنوعیت شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران خارج کنیم و این امر سبب شد که سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بزرگ داخلی و خارجی فعالیت خود را با بیشترین ظرفیت آغاز کنند.
شهبازی گفت: همچنین شهرک صنفی شیخ آباد نیز پس از سال ها کشمکش فعال شد و به تبع آن بیش از ۲ هزار فرصت شغلی در آن احیا شد.
وی افزود: کارخانه نوآوری استان نیز فعال شد و بسیاری از استارت آپ ها و فعالان شرکت های دانش بنیان در این مکان جان تازه ای گرفتند.
استاندار البرز گفت: چندین واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار در البرز آماده آغاز کار هستند که با فعالیت آنها صدها فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
شهبازی افزود: با اقدامات زیرساختی و حمایت هایی که از فعالان اقتصادی در استان شد، شاهد رشد اشتغال، افزایش صادرات، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری و افزایش مشارکت اقتصادی در استان هستیم.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday