مهر/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در راستای تداوم تولید گوشت مرغ در استان همزمان با ۲۵ مهرماه، بیش از ۲۶۵ تن مرغ در کشتارگاه های این استان کشتار و به بازارعرضه شد.

اکبر کرامتی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور استان به اندازه کافی صورت گرفته و مشکلی در تأمین مرغ مورد نیاز مردم وجود ندارد، اظهار کرد: این میزان مرغ کشتار شده به تعداد ۱۶۳ هزار و ۴۸۸ قطعه مرغ زنده با تناژ بیش از ۲۶۵ تن در سطح ۱۲ کشتارگاه طیور استان تولید و روانه بازار شد.
وی میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را ۲۱۰ تا ۲۳۰ تن اعلام و ابراز کرد: این میزان تولید بیش از نیاز استان به شمار می‌رود و در حال حاضر در استان کمبودی در زمینه مرغ نداریم.
کرامتی اضافه کرد: بیشترین میزان تولید گوشت مرغ مربوط به کشتارگاه‌های شهرستان ارومیه به میزان ۹۸ تن و مابقی کشتارگاه‌های استان بوده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان گفت: طی ۶ ماهه اول سال جاری میزان جوجه ریزی در واحدهای مرغداری استان حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یافته است و نیاز است برنامه ریزی و تمهیدات لازم توسط زنجیره‌ها برای تداوم و پایداری تولید در ۶ ماهه دوم نیز صورت گیرد.
کرامتی با اشاره به اینکه در استان ۷۳۶ مرغداری گوشتی فعال است، افزود: ۱۶ میلیون قطعه مرغ، ظرفیت تولید آنها در هر دوره ۴۵ روزه است.
وی با بیان اینکه نهاده مورد نیاز واحدهای طیور به ارز دولتی تاکنون تأمین شده است و فقط شاهد تغییرات قیمتی هستیم که به زودی این مشکل هم نیاز است با نظارت و پیگیری واحدهای نظارتی برطرف شود.
کرامتی با تاکید بر لزوم تشدید نظارت بر توزیع مناسب مرغ در شهرهای مختلف استان، گفت: با وجود کشتار مرغ مازاد بر نیاز استان، متأسفانه در روزهای اخیر نظارت کافی بر روند توزیع مرغ در استان صورت نمی‌گیرد و این مسئله موجب سوء استفاده سود جویان شده است.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today