ایرنا/ امام جمعه زنجان گفت: در مدت ۱۰ سالی که در این استان هستم، در هیچ عزل و نصبی دخالت نداشته‌ام و این گفته ها صحیح نبوده و تهمت است.

حجت الاسلام علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه بنده آخوند حکومت هستم و وابسته به هیچ قوه‌ای نیستم، اظهار کرد: خدمتگزار نظام هستم و هر کسی که از مجاری قانونی وارد استان می‌شود، وظیفه‌ من کمک و حمایت از او است.
وی یادآور شد: هر چند جریان هایی نظر بنده را در خصوص انتخاب استاندار سوال می کردند، اما ۲ اولویت در خصوص انتخاب مسوولان وجود داشت که اول، زنجانی و ساکن زنجان بودن و دوم زنجانی غیرمقیم بوده و در نهایت تصمیم با مسوولان رده بالا است.
وی با بیان اینکه انتخاب افشارچی به عنوان استاندار زنجان را به فال نیک می گیرم، گفت: ایشان اطلاعات خوبی از آنچه که باید در زنجان انجام شود، دارند و هر مقداری که برای مردم خدمت شود، مایه روسفیدی مجموعه و خوشحالی مردم می‌شود چرا که امام خمینی(ره) و رهبر انقلاب فرمودند شانیت ما خدمت به مردم است.
امام جمعه زنجان در ادامه به موضوع ولادت پیامبر عظیم الشان اسلام اشاره کرد و گفت: عده ای ولادت پیامبر را ۱۲ ربیع الاول و عده ای ۱۷ ربیع عنوان کردند که در این خصوص بین مورخان شیعه و سنی تفاوت هایی وجود دارد که دشمنان همین مساله را منشاء اختلاف قرار داده اند.
وی اظهار کرد: چند روز اختلاف در تاریخ ولادت، مشکل بزرگی نیست اما متاسفانه همین را بهانه اختلاف درتاریخ  قرار داده‌اند در حالی که طبیعی است که در آن زمان شناسنامه ای وجود نداشته و به طور معمول زمان را با حوادث می‌سنجیدند و حتی تاریخ ازدواج حضرت محمد(ص) با حضرت خدیجه(س) را نیز ۲۵ سال بعد از واقعه عام‌الفیل بیان می‌کنند.
حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه دشمن از این اختلاف نظر، سوءاستفاده می‌کند، اضافه کرد: اینجاست که بصیرت، علم، آگاهی و معرفت جواب می‌دهد و  دراین میان امام خمینی(ره) با بصیرت و هوشیاری خود فرمودند: "برای پیامبر(ص) هفته ولادت می‌گیریم" و با این کار خود، دشمنان را خلع سلاح کردند.
وی با بیان اینکه بصیرت به معنی شناخت دوست و دشمن، شناخت موقعیت و اقدام به‌موقع و مناسب است، اظهار داشت: لذا ماه ربیع‌الاول، فرصت طلایی و خوبی برای تقرب به خداوند تبارک و تعالی است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان ادامه داد: کلمه ربیع به عنوان بهار، فصل رویش؛ شکفتن و طراوت است و لذا دوران نشاط عمر را بهار عمر می گویند و در بین ۱۲ ماه ربیع را بهار ماهها می دانند.
حجت الاسلام خاتمی با قدردانی از خدمات ۳ ساله استاندار قبلی زنجان خاطرنشان کرد: ایشان نسبت به ظرفیت، استعدادها و بسترها کارنامه خوبی داشتند و به ویژه در ارتباط با تحقق شعار سال ۹۹ و ۱۴۰۰ قدم‌های خوبی در استان برداشته شد.
 
 
  
  

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today