فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به 969 نفر خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان به 969 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی 24 ساعت گذشته  دو هم استانی جان خود را از دست دادند.
وی افزود: هم اکنون 230 بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند که 97 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 15 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 75 هزار و 78 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان‌پناه اذعان کرد: از 287 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 40 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و دنا بود. همچنین از 338 نمونه رپید تست 19 درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد و چرام هستند.
وی از شهروندان خواست ضمن رعایت کامل محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی بیماری کرونا، پرسنل بهداشت و درمان را در این روزهای سخت یاری کنند تا از فشار کاری آنها  کاسته شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اذعان داشت: علت افزایش میزان بستری‌ها تأخیر در مراجعه بیماران به مراکز درمانی است، شهروندان باید در صورت مشاهده هر گونه علائم شبیه به سرماخوردگی به مراکز درمانی مراجعه کنند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today