ایسنا/ رئیس پلیس راه استان سمنان از جان‌باختن ۱۰۹ نفر در راه‌های این استان در ۶ ماهه امسال خبر داد.

سرهنگ تقی کبیری، ، رئیس پلیس راه استان سمنان اظهار کرد: خوشبختانه به دنبال اقدامات مطلوب صورت گرفته، در ۶ ماهه نخست سال جاری، شاهد کاهش ۱۱ درصدی فوتی های تصادفات در راه های استان بودیم.
وی از افزایش تردد خودروها در محورهای ایتان خبر داد و افزود: در ۶ ماهه نخست سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل،  ۲.۴ درصد افزایش تردد در راه‌ها استان ثبت شده است.
رئیس پلیس راه استان سمنان از افزایش پنج درصدی تصادفات منجر به جرح در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، خبر داد و تصریح کرد: تعداد کل تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی در راه های استان در ۶ ماهه نخست سال جاری ، نسبت به سال قبل، یک درصد کاهش داشته است.
کبیری افزود: عدم توجه به جلو با ۶۶ درصد، بیشترین فراوانی را از نظر علت تصادفات در راه هایح استان در ۶ ماهه سال ۱۴۰۰ به خود اختصاص داده است.
وی از افزایش تصادفات اتوبوس‌ها در راه‌های این استان خبر داد و گفت: در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۹، تعداد ۱۵ مورد تصادف اتوبوس مقصر در راه‌های استان داشتیم که این‌ میزان در ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰، به ۲۳ مورد افزایش یافت.
رئیس پلیس راه استان سمنان خاطرنشان کرد: به طور معمول در شبانه روز حداقل یک مورد اتوبوس دارای نقص فنی در راه های استان داریم که نیاز است تا شرکت‌ها مسافربری نسبت به بررسی کیفیت و سلامت اتوبوس‌ها در مبدا، اقدام کنند.
سرهنگ کبیری با بیان اینکه فرماندهی میدان در تصادفات، با ‌پلیس راه استان است، افزود: انتظار می‌رود که سایر دستگاه‌های متولی از اعلام نظر در خصوص تعداد فوتی‌ها و مجروحین خودداری کنند.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today