تسنیم/ حکایت نسخه کمبود پزشک متخصص در خراسان جنوبی کم بود که بیمه شدگان تامین اجتماعی در خراسان جنوبی از نوبت‌گیری تلفنی، اینترتتی و حضوری نیز گلایه دارند.

بارها از کمبود پزشک در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی گزارش منتشر کردیم، دردی که مردم علاوه بر بیماریشان باید آن را تحمل کرده و بر دوش کشند.
حکایت نسخه‌ای از کمبود پزشک در بیمارستان‌های تامین اجتماعی خراسان جنوبی که درد تازه‌ای برای این مردم نیست بلکه درد آشنایی است که سال‌ها مردمان این دیار با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، حکایت غریبی که علاوه بر کمبود پزشک، نوبت‌دهی هم دردی دیگر بر دردهای مردم شده است.
با این که همیشه در جلسات مختلف مطرح می‌شود حدود نیمی از جمعیت استان تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و به تبع این آمار در مرکز استان هم به همین شکل خواهد بود اما خدمات درمانی تامین اجتماعی محدود است طوری که شهروندان از سیستم نوبت‌دهی بیمارستان‌های تحت پوشش تامین اجتماعی در برخی از تخصص‌ها و به ویژه دندان‌پزشکی رضایت ندارند و با این که بارها گلایه‌های آنان مطرح شده اما هنوز وضعیت به همان شکل گذشته است.
کافی است سری به بیمارستان‌های تامین اجتماعی خراسان جنوبی بزنی، شلوغی راهروها و انتظار بیمارانی که  ساعت‌ها پشت در اتاق پزشکان در انتظار نوبت هستند.
یکی از شهروندان بیرجندی که از سیستم نوبت‌دهی گلایه دارد به خبرنگار ما گفت: از یک هفته پیش با توجه به مشکلی که برای دندانم پیش آمد هر روز با شماره بیمارستان شهید رحیمی بیرجند برای نوبت‌دهی در ساعت 6 صبح تماس می‌گیرم اما هنوز ساعت 6 و یک دقیقه نشده است که بوق اشغال می‌زند و تا نیم ساعت بعد وضعیت همین گونه است و بعد از آن هم که اعلام می‌کند نوبت‌ها به اتمام رسیده است.
اکبری  اظهار داشت: سال‌هاست که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستم و ماهانه حق بیمه پرداخت می‌کنم اما در این مدت حتی یک بار هم نتوانستم از خدمات دندانپزشکی آن استفاده کنم.
دیگر شهروند بیرجندی هم گفت: بیمارستان میلاد هم اگر پزشک مد نظر در بیمارستان حضور داشته باشد، فقط کشیدن و جرم‌گیری را انجام می‌دهد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today