باشگاه خبرنگاران/ مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان با اشاره به افزایش ابتلا به کووید۱۹ در هندیجان گفت: بی توجهی مردم به رعایت اصول بهداشتی و خودداری از تزریق واکسن کرونا، اوضاع را وخیم می‌کند.

داود رئیسی، مدیر شبکه بهداشت و درمان هندیجان با اشاره به افزایش ناگهانی مراجعه بیماران مبتلا به کرونا به بیمارستان شهدا این شهرستان گفت: کم توجهی مردم نسبت به رعایت شیوه نامه‌های مقابله با کرونا، سبب طغیان مجدد بیماری کووید۱۹ شده است، به‌طوریکه در ۲۴ ساعت اخیر چندین بیمار بدحال به بیمارستان هستیم.
او با اشاره به ارائه دارو و خدمات درمانی به مراجعه کنندگان افزود: نکته جالب توجه در مراجعه کنندگان، خوداری آن‌ها از تزریق واکسن کرونا است، بنابراین مردم باید آگاه باشند که تزریق واکسن، مهمترین راه برای کاهش انتقال بیماری، تعداد افراد بدحال و فوت ناشی از ابتلا به کرونا به شمار می روند، اما نکته مهم‌تر رعایت دستورالعمل‌های مقابله با بیماری است که و بی توجهی به این نکته سبب می‌شود که واکسن تاثیر چشمگیری در کنترل بیماری نداشته باشد.
رئیسی تزریق واکسن کووید۱۹ و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی را ۲ بال مقابله موثر با این بیماری منحوس تلقی و اظهار کرد: کاهش استفاده از ماسک از سوی مردم، برپایی تجمع و دورهمی‌های خانوادگی و همچنین کاهش استقبال از واکسن کرونا باعث شده تعداد موارد مثبت افزایشی شود، به‌طوریکه می‌تواند زمینه ساز وقوع پیک ششم در هندیجان باشد.
متخصص داخلی و فوکال پوینت کرونا تصریح کرد: شدت انتقال بیماری کرونا چنان بالا است که در عرض چند روز می‌تواند رنگ بندی هندیجان را از رنگ آبی به قرمز تبدیل کند، بنابراین از مردم، بزرگان و شیوخ و طوایف و به ویژه جوانان خواهشمندیم با تزریق به موقع واکسن و خودداری از برگزاری مراسم شلوغ نظیر فاتحه خوانی، عروسی و... کادر درمان را در مدیریت و ریشه کنی این بیماری یاری دهند.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today