ایرنا/ رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اختصاص مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان به زلزله‌زدگان استان‌های چهارمحال و بختیاری و خوزستان خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در روزهای گذشته زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری استان‌های چهارمحال بختیاری و خوزستان و شهرستان کوهرنگ و مناطق روستایی و عشایری این استان رخ داد که سبب مشکلاتی برای آنان شد.
رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم افزود: در شهرهای اندیکا و ایذه استان خوزستان، هزار واحد و در استان چهار محال و بختیاری ۵۰۰ واحد دچار مشکل شدند و امروز از دستگاه‌های مربوط از جمله هلال احمر، اورژانس، مدیریت بحران کشور و بنیاد مسکن به کمیسیون دعوت به عمل آمد.
رضایی کوچی ادامه داد: مقرر شد برای مردم زلزله زده این روستاها کانکس برای اسکان موقت آماده شود و همچنین همزمان بنیاد مسکن با شروع ساخت و ساز مشکلات مردم این مناطق را برطرف کند.
وی با بیان اینکه مبلغ در نظر گرفته شده برای آسیب دیدگان زلزله ۲۱۰ میلیون تومان است، افزود: از این مبلغ  ۱۵۰ میلیون تومان آن بلاعوض است و مابقی آن با سود ۴ درصد با باز پرداخت ۲۰ ساله خواهد بود.
رئیس کمیسیون عمران مجلس یازدهم ادامه داد: از آنجا که کشور آبستن حوادث غیرمترقبه است باید برای چنین بحران‌هایی آمادگی لازم را داشته باشد و خواسته کمیسیون عمران مجلس هم این است که جلسات سازمان مدیریت بحران کشور به ریاست رییس جمهوری برگزار شود.


  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today