باشگاه خبرنگاران/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: احداث ۱۹.۱ هکتار گلخانه در چهارمحال و بختیاری در دست اجراست که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.

عطاءالله ابراهیمی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: این استان با توسعه هفت هکتار گلخانه در صدر جدول توسعه واحدهای گلخانه‌ای کشور در نیمه اول سال جاری قرار گرفت.
وی با اشاره به محدودیت شدید منابع آبی در استان افزود: توسعه سطح زیر کشت گلخانه و توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای از سیاست‌های اصولی جهادکشاورزی است.
ابراهیمی اضافه کرد: از ابتدای اجرای طرح توسعه گلخانه تا پارسال ۳۰ هکتار گلخانه در استان احداث شده بود که با توجه به استقبال کشاورزان و همچنین ارائه تسهیلات، پارسال هفت هکتار گلخانه به مساحت گلخانه‌های استان افزوده شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: توسعه مجتمع‌های گلخانه‌ای، شیلاتی و دامپروی در اولویت برنامه‌های سازمان قراردارد و بیش از ۲۰ مورد مکان‌یابی و تامین زیرساخت برای احداث مجتمع‌های کشاورزی در استان فراهم شده است.
وی بیان کرد: هم‌اکنون زیرساخت‌های گاز رسانی به مجتمع قارچ جونقان فراهم شده است و زیر ساخت‌های مجتمع گلخانه‌ای بلداجی در ۱۸ هکتار به مردم واگذار می شود.
ابراهیمی با اشاره به اینکه با فعال شدن هر هکتار گلخانه زمینه ایجاد ۱۵ فرصت شغلی فراهم می‌شود، گفت: احداث ۱۹.۱ هکتار گلخانه دیگر نیز در استان در دست اجراست که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیریکی دارند و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: امسال موافقت اصولی توسعه کشت گلخانه برای ۲۰۰ هکتار جدید نیز صادر شده است.
وی عنوان کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی نیز امسال در سطح ۴۷۰ هکتار از مساحت استان تحقق یافت در حالی‌که برنامه هدف امسال ۳۰۰ هکتار بود.
ابراهیمی اضافه کرد: هم‌اکنون سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان به یک‌ هزار و ۶۰۰ هکتار رسیده است که توسعه این کشت در دشت‌هایی که با مشکل آب مواجه هستند، در دستور کار قرار دارد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday